Задължения на ръководителите на операции

Оперативният управител, наричан още оперативен мениджър или директор, отговаря за планирането, управлението и координирането на ежедневните операции на организацията. Той може също да формулира политики и да контролира използването на ресурсите в организацията. Типичните изисквания включват бакалавърска степен по публична администрация или бизнес администрация и съответния трудов опит.

$config[code] not found

управление

Като мениджър, ръководителят на операциите ръководи служителите и гарантира, че те изпълняват проекти в рамките на определени срокове, независимо дали става въпрос за обработка на определен брой запитвания от клиенти или отстраняване на проблеми при производството. Управителят формулира работни процедури и процедури, които персоналът трябва да спазва, за да постигне целите на компанията. За да гарантира правилното функциониране, специалистът оценява оперативните процедури, политики и разпоредби на компанията. Той също така контролира изпълнението на работата, за да гарантира, че целите са изпълнени. В някои случаи той обяснява проектите и дейностите на компанията на изпълнителите, висшите ръководители и други заинтересовани страни.

администрация

Оперативният надзорник играе жизненоважна роля в администрацията. Неговите задължения могат да включват гарантиране, че записите се съхраняват по ефективен и организиран начин, разработване и управление на бюджета на програмата, както и изготвяне на доклади за напредъка на проекта, преди да бъдат изпратени на мениджъри на високо ниво. Задължението му е да документира напредъка и проблемите, възникнали по време на изпълнението на различни дейности. Този професионалист също така гарантира, че персоналните въпроси се обработват бързо и ефективно. Например, той може да предложи насоки и консултации на служител, който изглежда немотивиран или неудобен в работата си.

общуване

Оперативният надзорник служи за връзка между работниците и висшите служители на компанията. Той също така действа като връзка между различни отдели в една организация като счетоводния отдел и отдела за покупки. За да бъде успешна, началникът на операциите трябва да има силни комуникационни умения и способност да достига до решения бързо и ефикасно. Например, началникът на операциите може да урежда спорове, които могат да възникнат в резултат на междуведомствени различия. Неговото задължение е също да осъществява ефективна комуникация с други компании, като установява добри връзки с тях.

Контролиране на ресурсите

Оперативният надзорник извършва редовен преглед на финансовите отчети и други документи, за да гарантира ефективни и рентабилни операции. Тя може да контролира изпълнението на политиките за заплати и процесите или да следи средствата, отпуснати за заплати, пакети от обезщетения и ежедневните операции. Тя може също така да определи кои материали трябва да бъдат закупени за определени проекти и след това да определи необходимите средства за закупуване, транспортиране и доставка на материалите.