Описание на професията за професионален треньор

Речникът Merriam Webster определя професионалното като "преминаване на обучение в умения или търговия, за да се преследва като кариера". Професионалният треньор е индивид или съветник с богат жизнен опит, който подпомага лица, нуждаещи се от промяна в кариерата. Треньорът често е бил в ситуация, в която е намерил собствената си ситуация на работа като мрачна и реши, че е крайно време за промяна на посоката.

Отговорности

Професионалният треньор оценява текущите работни места на своите клиенти, какво искат да правят и какви са техните лични силни страни. От тази оценка тя започва да разработва план, като проучва истинските страсти на нейния клиент и какви възможности за кариера могат да съвпаднат с тези страсти. Публикуваното есе "Професионалният треньор" описва повечето клиенти като на или над 40-годишна възраст, критична възраст, когато работещите хора започват да осъзнават, че пенсионирането става все по-близо до всяка минута. Може би няма спасяване на живота, или тя работи само за заплата и не получава нищо от работата. Това е моментът, в който се качва професионален треньор.

възможности

Повечето професионални треньори работят за себе си и се обединяват в общности, църкви и обучават приложения, за да генерират клиенти и да създават шум за техните услуги. Някои средни училища имат професионални треньори по персонала, които да подпомагат учениците с цели за живот и кариера. Осъществявайте телефонни разговори с местни училища и обществени организации или потърсете в интернет жълтите страници за частни клиенти или центрове с нестопанска цел, които могат да търсят професионален треньор.

Качествени изисквания

Има три качествени изисквания за професионалния треньор: Бъди добър слушател, имаш истинска грижа за клиента и можеш да предложиш добри съвети, които могат да отговорят на очакванията на клиента. Житейският опит е необходим за преподаване и вдъхновение чрез пример, така че кандидатите трябва да са имали предишна кариера, различна от тази на професионалния треньор.

Образователни изисквания

Няма образователни изисквания за професионален треньор, но е полезно да се вземат курсови умения за комуникация или презентационни умения, за да се повиши ефективността ви, когато говорите пред големи тълпи или аудитория в група.

Средна компенсация

Според Payscale.com средната работна заплата за професионален треньор е приблизително $ 32,151 на година.