Добавяне на тези 10 стъпки ще направят вашия нов списък под наем Amazing

Така че сте преминали през процеса на регистрация и интервюиране и открили идеалния кандидат. Те се съгласиха да се присъединят към екипа ви и сега сте изправени пред процеса на включване.

Как можете да се уверите, че този нов наем се адаптира ефективно към вашата компания? Ето някои основни стъпки, които трябва да се следват, за да се гарантира успехът на следващия ви нов наем.

Нов списък за наемане

Прегледайте новите задължения

Преди да наемете новия си наем, важно е да разберат всичко, което се очаква от тях. Когато им предложите работа или малко след това, прегледайте подробно тяхната официална длъжностна характеристика. Уверете се, че сте включили всички основни задачи, очаквания, срокове, процеси и надзорници или колеги, на които ще трябва да докладват.

$config[code] not found

Информация за споделяне на заплащането и ползите

Също така трябва да прегледате финансовите подробности с тях, ако вече не сте споделили някои от тях. Посочете точната им заплата и всички предложения за обезщетения, които предоставяте. Включете и всички практически подробности, като например кога и колко често ще бъдат изплащани, директно депозит срещу чекове, всяко отчитане на времето, за което ще бъдат отговорни и т.н.

Попълнете всички форми за човешки ресурси

Тогава е време за официалните неща. Накарайте ги да подпишат трудов договор, документация за всички обезщетения, които предлагате, и законово изисквани документи за работа като I-9 и W4 формуляри. Ако имате отдел по човешки ресурси, те трябва да имат процес за всички тези неща. Ако наемането е сравнително ново за бизнеса ви, можете да изтеглите шаблони за много форми за наемане онлайн.

Преминете графика им

Планирането често е голям фактор за новите служители, така че може да сте преминали през някои генерали по време на процеса на кандидатстване и интервю. Но по време на борда е време да бъдем конкретни. Кога се очаква те да се появят на работа и колко време са смени? Кога се предлагат почивки? Има ли възможности за дистанционна работа? Как работи системата ви за извънреден труд? Дори ако имате сравнително стандартна работна седмица, споделете подробно вашите очаквания и процеси и проверете дали имат някакви въпроси.

Въведете новия наем в екипа си

Ако имате други членове на екипа във вашата компания, приветствайте новия си наем, като ги представите на всички в организацията. Споделяне на имена и длъжности. И прекарват повече време с онези, които новия ви наемател ще работи в тясно сътрудничество.

Разкажете ги за културата на вашата компания

Културата може да окаже голямо влияние върху работния ден на екипа ви. Оставете ги да знаят за неща като облекло, специални събития, традиции или правила на работното място. Например, ако имате правило, че всеки се върти, доставяйки кафе за кухненската кафемашина, ги слагайте в това.

Подгответе работната им среда

Ако вашият нов служител има свой собствен офис или работно място, го настройте за първия си ден. Уверете се, че е чист и че всички необходими неща са налице, като компютър, телефон, удобен стол и основни офис консумативи. Ако не разполагат със специално пространство, уверете се, че имат униформа или имена или каквито и да са доставки, които те изискват, за да си свършат работата.

Съберете спешна информация

Тъй като новият ви служител вероятно ще прекарва доста време на работа, е добра идея да знаете каквато и да е медицинска или контактна информация, която да използвате в случай на спешност. Попитайте за спешен контакт и вижте дали имат някакви хранителни алергии или други притеснения, които биха искали да знаете в случай на медицински проблем в офиса.

Пълни материали за обучение

Дори и след като обясните общите им служебни задължения, той все пак може да помогне на новия ви наемател да види от първа ръка как се правят нещата. Планирайте тренировъчен ден или два (или повече за особено сложни работни места или индустрии, където безопасността и спазването на изискванията са основни проблеми). След това членът на екипа трябва да им покаже всички ваши процеси и да отговори на всички въпроси, които може да имат. Вашият нов наем може дори да привлече някого за няколко дни, ако това ниво на обучение е необходимо.

Задайте ги на наставник или помощник

Веднъж завършили официалното обучение, те все още могат да се научат да се учат. Затова назначете някой да действа като наставник или помощник само в случай, че имат въпроси. Този човек може да продължи да ги води или просто да бъде на разположение само в случай, че възникне такава нужда.

Снимка чрез Shutterstock