Описание на заданието за администратор на операции

Оперативните администратори планират и ръководят операциите на различни организации, включително предприятия, държавни органи и филантропски институции. Те формулират политики, наблюдават ежедневните операции и планират използването на човешки ресурси и материали.

Задачи

Оперативният администратор подпомага корпоративните дейности в счетоводните, маркетинговите или финансовите отчетни процеси, в зависимост от нуждите на бизнеса. Администраторът също така координира работата и дейностите на персонала, следи и контролира ресурсите и комуникира с началници, колеги или подчинени, според O * Net OnLine.

$config[code] not found

Качествени способности, инструменти и технологии

Според O * Net OnLine, операторският администратор трябва да притежава добри комуникационни умения, заедно с възможността да ръководи няколко екипа в различни бизнес единици. Администраторът може да използва счетоводен софтуер или софтуер за планиране на ресурсите на предприятието, като SAP или Deacom ERP.

Изисквания към степента и компенсация

Работодателите изискват кандидатите за работа да имат бакалавърска степен по бизнес мениджмънт, за да отговарят на изискванията за административни позиции. Кандидатите със степен на сътрудник могат да се квалифицират, ако имат значителен практически опит. Indeed.com показва, че операторите са спечелили средна годишна заплата от $ 69,000 от 2010 година.