Какви са задълженията на пътуващия метерман?

Калфър-метерман, или метър-техник, създава и управлява електрическото измервателно оборудване. Работодателите обикновено изискват диплома за средно образование или еквивалент за пост на начално ниво като чирак. След това обучаващият метерман трябва да научи всички аспекти на работата чрез обучение на работното място и класна инструкция, преди да пристъпи към статуса на калфа. В допълнение, сертифицирането е на разположение от Американското дружество за качество. Според Действително, средната годишна работна заплата на пътник-метеран към октомври 2014 г. е била 82 000 щатски долара.

$config[code] not found

Основни задачи

Отговорникът на помощник-метерман отговаря за окабеляването, възстановяването, тестването и поддръжката на измервателното оборудване. Той води точна документация за работата си и съхранява текущото оборудване. Неговите задължения включват и проверка на работата на електрическите изпълнители, докато той работи по измервателни уреди и проучва жалбите на потребителите - например за нередности в напрежението или прекомерни сметки.

Надзор на оборудването

Един помощник-метерман наблюдава материалите, оборудването, превозните средства и инструментите, които техниците използват за електрически измервателни системи. Шофьорът работи с тежко оборудване, като например теглене на оборудване и камиони. В допълнение, тя програмира, инсталира и изтегля токови, напрежени и смущаващи рекордери на оборудването на потребителите. Следенето на инвентаризацията е друго критично задължение.

Други изисквания към работата

Пътник-метерман трябва да има валиден лиценз на оператора на превозното средство със задоволителен рекорд за шофиране. Meterman трябва да бъде любезен и ефективен, когато работи с представители на обществеността. Вниманието към детайлите и физическата подготовка също са от съществено значение за работата. Този работник трябва да може да работи самостоятелно и като част от екип. Задълженията на помощник-метерман включват подпомагане на обучението на нови чираци като техници за измерване.

Изисквания за знания

Пътникът-метерман се нуждае от задълбочено разбиране на правилата и разпоредбите за предотвратяване на злополуки. Практическите познания по регламентите на Службата по безопасност на труда и здравеопазването са от решаващо значение. В допълнение, помощник-метерман се нуждае от силни технически познания за средствата за измерване, оборудването и материалите. Той може ефективно да работи от чертежи, скици, спецификации и карти при работа с електрически измервателни системи. Той получава продължаващо обучение чрез обучителни сесии и срещи за безопасност и планиране.