Какви сертификати трябва на морските биолози?

Около 50 до 80 процента от целия живот на Земята се намира в океаните, според Marinebio.org. Информацията, която научаваме за океаните и морския живот, е резултат от работата на морските биолози. Морски биолог проучва подводния живот, включително поведения, болести и генетика на различни видове. За да станете морски биолог, трябва да отговаряте на минималните образователни изисквания и да получите сертификат за водолазна вода по избор.

$config[code] not found

Изисквания за образование

Бакалавърска степен по морска биология, биохимия или биология на дивата природа е минималното изискване за образование за морски биолог. Морският биолог обаче се нуждае от висше образование, за да получи по-високи длъжности. Морските биолози, които работят по независими изследователски проекти или тези, които преподават в колежи и университети, се нуждаят от докторска степен по морска биология или свързана с нея област, като биология или биохимия.

сертифициране

Няма изисквания за сертифициране на морската биология. Въпреки това, тъй като гмуркането е голяма част от морската биология, много училища препоръчват на учениците да получат сертификат за открита вода и да вземат курс по научно гмуркане. Няколко организации, като Професионалната асоциация на инструктори по гмуркане (PADI) и Scuba Schools International (SSI) предлагат сертификат за отворени води. Когато морски биолог завърши сертификацията за открити води, те разбират основите на гмуркането, имат основни умения за леководолази и получават сертификат за водолазен водолаз. Научният курс на водолаза се фокусира върху физиката и физиологията на гмуркането. В този курс морските биолози изучават първа помощ, спасяване при гмуркане и как да използват гмуркането, за да завършат своите изследвания.

Задължения

Морски биолог извършва изследвания и извършва експериментален анализ на морския живот в контролирана среда или в естествената среда на животните. Тя може да събира проби, да оценява репродуктивните модели, да изследва морските болести и да определя как хората влияят върху околната среда. Морският биолог може да отправя препоръки, излагайки констатациите си в изследване, доклад или статия. Тя може да представи такива препоръки на своите връстници, политици или на широката общественост.

умения

Идеалният морски биолог е аналитичен и внимателен решаващ проблем. Той е активен наблюдател, обучаван и слушател. Той е в състояние търпеливо да наблюдава същество за продължителен период от време и да улови дори и най-малките тънкости. Съдебните решения, уменията за вземане на решения и науката също са от съществено значение за морския биолог.