911 Отговорности на диспечерите и ежедневни дейности

Диспечерите за 911 спешни повиквания имат работа с висока интензивност, където могат да служат като единствена линия между живота и смъртта. Диспечерите са известни също като оператори 911 и могат да работят с полиция, пожар или линейка. Ежедневните им дейности могат да варират значително от ден на ден в зависимост от вида на обажданията, които получават.

Събиране на информация за спешни случаи

А 911 диспечер е първият човек, който се обажда, когато се обади 911.Въпреки че повечето аварийни служби разполагат с компютри, които автоматично регистрират адреса на повикващия, диспечерът трябва да потвърди адреса или евентуално да определи адреса, ако повикващият е на мобилен телефон. Диспечерите работят, за да успокоят всички объркани или объркани абонати и да получат информация за ситуацията. Те трябва да определят кой е наранен, къде са хората, дали мястото е опасно и какъв спешен персонал е необходим. Докато те събират цялата информация, те също трябва бързо да я въведат и да изпратят авариен персонал, докато остават по телефона и остават спокойни.

$config[code] not found

Координатори за спешно реагиране

Сред най-важните отговорности на оператора е изпращането на съответните аварийни служби. Ако има много спешни случаи, диспечерът трябва да определи приоритета на всяка ситуация и да изпрати полиция, пожар и / или линейка. Може да се наложи да се свържат с други агенции за обществена безопасност, различни от собствените си, ако е необходимо, и да координират информацията между различните агенции. Диспечерите трябва също така да знаят всички полицейски кодове, практики и методи, както и географското разположение на района, в който работят.

Инструктори за спасяване на живота

Основният акцент в описанието на работата на оператора 911 е да спасява човешки живот и като такива, спешните диспечери често предоставят потенциално животоспасяващи инструкции по телефона, когато хората са ранени или в други извънредни ситуации. Те трябва да знаят основната първа помощ и CPR в случай, че трябва да инструктират някой по телефона. Диспечерите трябва също така да знаят процедури за извънредни ситуации, като инциденти, убийства, грабежи, ситуации на заложници, наводнения, пожари и торнадо. Може да се наложи да инструктират повикващите какво да правят във всяка от тези ситуации. Докато дават инструкции на обаждащите се, те също се опитват да успокоят повикващия.

Физически изисквания и отговорности

911 диспечерски работни места изискват редица различни физически отговорности през целия ден. Докато диспечерите се очаква да седят за дълги периоди от време, те също могат да достигат, да се въртят, да се обръщат, да коленичат, да се огъват или приклекват, за да получат информация или файлове или да достигнат до друго оборудване. От тях се изисква също да седят много близо до охранителните монитори и компютрите. Диспечерите трябва да могат да чуват и да говорят ясно, за да общуват и също са обект на голям стрес както от страна на обаждащите се, така и от лицата, отговорни за спешни случаи, при интензивни ситуации.

Административни отговорности за диспечера на обществената безопасност

Диспечерите прекарват много време в компютъра. От тях се очаква да въвеждат и пишат доклади и могат да актуализират информацията за отдела за изчезнали лица, откраднати превозни средства и заповеди. Диспечерите също наблюдават разнообразно оборудване, включително радиостанции, алармени панели и други национални или местни системи за предупреждение.