Описание на работата на супервайзър на флеботомия

Надзорниците на флеботомията наблюдават екипи от флеботомисти, които отговарят за събирането на кръвни проби. Те принадлежат към клас медицински специалисти, които работят в клинични лаборатории, извършват основни тестове и лабораторни процедури. Надзорниците на флеботомията на свой ред се контролират от лекари или ръководители на водещи лаборатории, които отговарят за всички дейности, които се провеждат в лабораториите.

$config[code] not found

роля

Надзорниците на флеботомията действат като мениджъри на лабораториите. Най-важното е, че те гарантират, че процесът на изтегляне на кръв се извършва съгласно стандартите за безопасност и съответствие. В случаите, когато лечебното заведение има повече от едно място, надзорниците на флеботомията може да се наложи да пътуват от едно място до друго, за да ръководят, контролират и координират дейностите на всички флеботомисти.

Други задължения

Надзорниците на флеботомията също се уверяват, че е налице подходящо оборудване за изтегляне на кръв. Те проверяват или записват идентификацията на пациента или донора, вземат жизнени показатели и могат да бъдат на разположение, за да потушат страха на пациента от процедурата.

Работна среда

Повечето ръководители на флеботомията могат да бъдат намерени за насочване на флеботомисти в болници, медицински и диагностични лаборатории и кръвни банки. Въпреки че работят 40-часова работна седмица е често срещано явление, има някои, които работят вечери и почивни дни поради естеството на здравеопазването. Някои дори работят до 80 часа седмично.

Изисквания

Повечето работодатели предпочитат кандидатите за възможности за ръководител на флеботомия да имат бакалавърска степен по медицинска или клинична технология. Кандидатите трябва да покажат значителен брой години в тази област и / или да имат предишен опит в областта на надзора. Някои държави изискват лицензиране и регистрация след дипломирането си, а професионални асоциации като Американското общество за клинична патология, американските медицински технолози и Националната агенция за сертифициране предлагат доброволно сертифициране.

Заплати и перспективи за работа

Според Simply Hired, от 2010 г. средният ръководител на флеботомията получава годишна заплата от $ 30,000. Американската служба за статистиката на труда съобщава за средна годишна заплата от 26 000 долара за флеботомисти като цяло през 2008 г. BLS очаква 14% ръст на работните места за флеботомисти - като част от професията на клиничните лаборанти - между 2008 и 2018 г. по-бърз темп от средния за всички американски професии.