Описание на работата на специалист по библиотека

Ако се интересувате от библиотечна наука, можете да обърнете внимание на детайлите и да сте компютърно грамотни, помислете за кариера като библиотечен специалист. Специалист в библиотеката, наричан още библиотечен техник, помага на библиотеките да работят гладко. Според Бюрото по трудова статистика на САЩ (BLS), необходимостта от библиотечни специалисти се очаква да нарасне с 9% от 2008 до 2018 година.

описание

Библиотечният специалист е човек, който работи под ръководството на библиотекари, за да помага на библиотечните покровители. Той помага на покровители с задачи като сканиране на върнати предмети, печат на дати за библиотечни материали и издаване на нови библиотечни карти на покровители. Специалистът изпълнява други задачи, които не са свързани с клиенти, като администриране на библиотечни програми, изготвяне на фактури и кодиране на библиотечни материали. Той може също да упражнява надзор върху помощен персонал, като например библиотечни сътрудници.

$config[code] not found

Задължения

Специалистът изпълнява различни задължения, като отговаряне на телефонни обаждания, отговаряне на въпроси на посетителите и подпомагане на учителите и техните ученици. Специалистът в библиотеката също помага на потребителите да намерят библиотечни ресурси като книги, справочни материали, електронни списания и аудиовизуално оборудване. Поддържа периодични издания, справочни материали и библиотечни колекции. Специалистът използва количка за извличане, презареждане или доставка на библиотечни книги. Според O-net Center, специалист по библиотека сортира, каталогизира и обработва други печатни и непечатани материали в съответствие с процедурите и ги връща на рафтове или определени места за съхранение.

образование

Работодателите предпочитат да наемат библиотечен специалист със сертификат или диплома. Обикновено колежите и университетите предлагат програми за следдипломна квалификация, които включват часове по библиотечна организация, разпространяват се библиотечни материали и системи за автоматизация на библиотеките.

Условията на труд

Обикновено специалистът в библиотеката прекарва дълго време седнал на бюрото и гледащ към екрана на компютъра. Той непрекъснато вдига и носи книги и завои, за да отлага книгите през целия работен ден. Специалистът работи нормално в работно време от 9:00 до 17:00, но работните дни могат да включват вечери и почивни дни.

Съображенията

Специалист в библиотеката, който се интересува от работа в училище по дял 1, който получава финансиране поради броя на студентите с ниски доходи, трябва да има допълнителни изисквания. Освен диплома за специалист, библиотечният специалист трябва да премине държавен или местен изпит за работа в училище по заглавие 1. Възможностите за развитие на библиотечния специалист включват надзорни длъжности и повече отговорности за ежедневните операции на библиотеката. С допълнително образование като бакалавърска и магистърска степен специалист може да стане библиотекар. Според O-net Center, през 2009 г. средната заплата за библиотечен специалист е 29 570 долара годишно.