Описание на проектантска работа

Дизайнерите на знаци са наети, за да създадат широк спектър от знаци и дисплеи за събития, фирми, благотворителни организации, държавни агенции, училища и други организации. Работата може да варира от кратка работа на свободна практика за местен магазин до работа на пълен работен ден, 40 часа на седмица, създаване на национални кампании за билбордове. Независимо от размера и обхвата на длъжността, дизайнерите на знаци са високо творчески личности, които се отличават с превръщането на маркетинговата нужда във визуална реалност.

$config[code] not found

Работни задължения

Първо трябва да се опитате да разберете нуждите на вашия клиент или работодател чрез подробни дискусии. Вземете решение за най-добрия вид знак за работа и след това им предоставете груби скици, които предават вашите идеи. Създайте оферта, която описва подробно всички разходи, свързани с проектантската работа. След като бъде избран основният дизайн, ще използвате модерен компютърен софтуер, за да произвеждате надписи, изображения и оформления като част от персонализирания процес на проектиране. Може да са необходими няколко цикъла ревизии, преди да бъде одобрен окончателен състав. Последните стъпки ще включват изработване на печатни измервания и спецификации за производство и проверка на качеството на принтера. Някои дизайнери в по-големите компании също могат да бъдат отговорни за създаването на бюджети за пълно печатане, консултиране на екипа по продажбите, избор на материали за печат и подпомагане на изискванията за инсталиране.

Необходими умения

Трябва да сте артистични, креативни и да имате силно око за детайлите. Трябва да имате нормално цветно зрение и да сте добре осведомени за ефективното използване на типография, цвят и визуално пространство. Трябва да можете да изработвате качествени рисунки на ръка и да имате солиден опит с програми за графичен дизайн като CorelDRAW, Photoshop и Adobe Illustrator. Допълнителните умения включват самомотивация, независима работна етика, силна вербална и невербална комуникация и способност за ефективно управление на времето, спазване на сроковете и работа в рамките на бюджета. Много от по-големите работодатели искат също така да имате познания по вътрешно и външно осветление на знаци, методи на конструиране и видове поддръжка на знаци.

Обучение и образование

Много дизайнери на знаци имат бакалавърска степен по търговско изкуство, реклама, графичен дизайн, продуктов дизайн, мултимедия, визуални комуникации или свързана област. Въпреки това, значително портфолио, демонстриращо владеене на дизайна на знаците, често е по-важно от четиригодишното образование. Много дизайнери вземат класове, за да научат най-новия софтуер за проектиране и да се присъединят към местните търговски асоциации, за да повишат жизнеспособността на техните автобиографии. По-големите фирми могат да предоставят известно обучение на работното място за дизайнери на първо ниво. Опитът може да се постигне и като стажант за местен дизайнер на знаци.

Заплати и икономически перспективи

Според Бюрото по трудова статистика през 2010 г. промишлените дизайнери - група, включваща дизайнери на знаци - са спечелили средна годишна заплата от $ 58,230, или около 28 долара на час. Това предполагаше, че работникът има четиригодишна колеж и няма предишен трудов стаж. През тази година в Съединените щати съществуват 40 800 работни места в промишления дизайн, което прави пазара изключително конкурентен. Освен това, икономическите перспективи изглеждат скромен в най-добрия случай, с очаквано общо увеличение от едва 4300 работни места между 2010 и 2020 г. Този 10% растеж е малко под средния за страната 14% за всички професии.

Информация за заплатите за 2016 г. за промишлени дизайнери

Индустриалните дизайнери са спечелили средна годишна заплата от $ 67,790 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. На най-ниските нива промишлените дизайнери са спечелили 25-процентна заплата от $ 50,350, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата за 75-ти процентил е $ 87,750, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 39 700 души бяха заети в САЩ като промишлени дизайнери.