Описание на работата на флоралната доставка

Много хора признават рождени дни и годишнини на близки, като изпращат цветя. Флоралните шофьори за доставка са отговорни за събирането на цветни аранжировки в флоралните магазини и за доставянето им на клиентите. Обикновено това са позиции на начално ниво, така че работниците придобиват необходимите умения на работното място. Някои флорални шофьори помагат на флористите да съберат и цветни аранжировки.

Задължения

Флоралните шофьори доставят поръчките на клиентите във фургона. Те проверяват цветовите композиции за щети и съобщават за проблемите на цветарката. Шофьорите на флорални доставки след това подреждат домовете на клиентите. В някои случаи от водачите на доставката може да се изисква да получат подписи за доказателство за получаване. Някои флорални шофьори могат да помогнат и в флорални магазини или складове. Те помагат за разопаковането на флорални товари и организират цветя в склада. Някои също могат да пишат поръчки на клиенти. Флоралните шофьори често са отговорни за поддръжката на фирменото превозно средство.

$config[code] not found

Изисквания

Много работодатели предпочитат флорални шофьори, които имат гимназия или GED диплома, но няма официални изисквания за образование. Шофьорите на флорални доставчици трябва да имат валидна шофьорска книжка и отлична документация за шофиране. Много компании използват камион, за да доставят стоки, така че шофьорите на флорални доставки трябва да имат опит с този тип превозно средство. Шофьорите на доставките също трябва да са в добра физическа форма, защото трябва да заредят и носят тежки флорални аранжировки. Флоралните шофьори трябва да имат добри комуникационни умения и умения за обслужване на клиенти. Шофьорите на доставките трябва да имат силно внимание към детайлите и да могат да работят в динамична среда. Организационните умения са важни и за позицията. В допълнение, водачите на флорални доставки трябва да могат да работят добре без надзор.

Условията на труд

Шофьорите на флорални доставчици прекарват по-голямата част от деня в шофиране, макар че могат да работят и в магазините за цветя или складовете. Работата може да бъде физически трудна, защото изисква тежко повдигане, носене, ходене и огъване. Някои флорални шофьори работят по 40 часа седмици, но може да се изискват часове през уикенда. Шофьорите на доставката могат също да работят извънредно по време на празниците или други оживени сезони. Някои флорални шофьори могат да работят на непълно работно време.

Заплата

Според Бюрото по трудова статистика средната годишна заплата за шофьори на светлина или услуги за доставка, включително шофьорите на флорални доставки, е била $ 28,330, към май 2009 г. Най-високите 10% са спечелили повече от 51 700 долара, докато най-ниските 10% са спечелили под 17,370, Средните 50% са спечелили между $ 21,410 и $ 38,040. Флоралните шофьори могат да получат и съвети, които могат да увеличат доходите си.

Перспективи за заетостта

Бюрото по трудова статистика оценява, че заетостта за шофьори с леки или доставящи услуги, включително шофьори на флорални доставки, ще се увеличи с 4% между 2008 и 2018 г., което е по-бавно от средното за всички професии. Заетостта в тази област е тясно свързана с икономическите условия, тъй като потребителите са склонни да харчат по-малко за екстри като цветя по време на рецесия.