Асистент Маркетинг мениджър Описание на работата

Маркетингът е трудна кариера. Очаква се да се изпълняват срокове и да се постигат резултати на всеки етап. Асистент маркетинг мениджърите също се нуждаят от разнообразни умения. Успешните маркетолози са креативни и аналитични. Те също трябва да могат да процъфтяват под натиск и да демонстрират отлични комуникативни умения.

Задължения

Помощните маркетингови мениджъри помагат на техните началници да създават и изпълняват маркетингови стратегии. Тези стратегии имат много елементи с общата цел за увеличаване на продажбите и печалбите. Маркетинговите специалисти могат да определят цената на даден продукт, да разработват промоции, за да увеличат продажбите и да проведат изследвания на потребителите. Те се занимават и с разработването на продукти.

Някои помощни маркетингови мениджъри контролират маркетинговите представители и другите служители на първо ниво. Други са отговорни за маркетинга на определен регион, продукт или отдел. Специфичните задължения и нивото на отговорност варират от позиция на позиция.

Изисквания за работа

Работодателите често търсят кандидати с колегиална степен по маркетинг. Завършени курсови работи и в други области, свързани с бизнеса, като например счетоводство и управление, също са желателни. Работният опит също е важен. Успешният стаж по маркетинг или друг съответен опит установява способността на кандидата да дава резултати.

Може да се изисква специално обучение или дипломи за кандидати, които се опитват да проникнат в силно технически отрасли. Например позициите на асистент маркетинг мениджър в компания за производство на компютри могат да изискват диплома по инженерство.

Условията на труд

Според Бюрото по трудова статистика, маркетинг мениджърите извършват по-голямата част от работата си в офиси, но редовни пътувания може да се наложи да се срещнат с клиенти. Работната среда е описана като забързана и динамична. Работодателите принуждават маркетинговите мениджъри да спазват сроковете и целите на продажбите. Много помощни маркетинг мениджъри работят през уикендите и вечерите, за да гарантират постигането на тези цели. Разширените работни графици са обичайни.

Job Outlook

Експертите на BLS прогнозират, че броят на работните места за маркетинг мениджър ще нарасне с 12% до 2018 г. Това е на равнището на общия национален темп на растеж на работните места. Допълнителни работни места също ще се отворят, тъй като работниците се пенсионират или напускат работната сила по други причини. Въпреки това, експертите продължават да казват, че конкуренцията за всички работни места в маркетинг мениджъра ще бъде силна. Маркетинговите позиции привличат професионалисти от различни професии и има повече кандидати, отколкото работни места.

печалба

Според доклад на BLS от 2009 г., половината от всички маркетингови мениджъри са спечелили годишна заплата между $ 78,340 и $ 149,390. Заплатите на помощника за маркетинг мениджър вероятно са на дъното на диапазона на заплатите, тъй като те не са толкова опитни като старши мениджъри. Заплатите също се различават според местоположението. Експертите на BLS съобщават, че мениджърите, работещи в Ню Йорк, Ню Джърси и Калифорния, са най-много вкъщи.

Информация за заплатите за мениджърите по продажбите за 2016 година

Мениджърите по продажбите са спечелили средна годишна заплата от 117 960 долара през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В края на краищата, мениджърите по продажбите спечелиха 25-ти процентилска заплата от $ 79,420, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. 75-те процентил заплата е $ 168,300, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 385 500 души бяха заети в САЩ като мениджъри по продажбите.