Списък на отговорностите за учител от първи клас

Първият клас е голяма стъпка за децата, тъй като те излизат от подхранващата среда на детската градина и в по-структурирано обучение. Учителите от първи клас играят важна роля в подпомагането на децата да развият умения за четене и писане и способностите, необходими за взаимодействие в социална среда. Американското бюро по трудова статистика казва, че минималните изисквания за учителите в началните училища са бакалавърска степен от одобрена програма за обучение на учители и лицензиране.

$config[code] not found

Научете основните понятия

Учител от първи клас осигурява ефективни учебни упражнения, които помагат на децата да преминат успешно в началните класове и да насърчат физическото, емоционалното, социалното и интелектуалното развитие. Тя често се фокусира върху уменията за четене и писане и помага на децата да усъвършенстват уменията, които са научили в детската градина. Тя също така въвежда основни научни и математически дейности. Тя трябва да създаде подходяща за развитието учебна програма, която включва много различни дейности по всички основни теми, като четене, писане, наука, математика и социални науки. Тя улеснява ученето чрез използване на различни техники за преподаване, като практически занимания, групови дискусии, песни, книги, игри и занаяти.

Управление на класната стая

Учителят от първи клас е отговорен за ефективното управление на класната стая и за гарантиране, че всички ученици са в безопасност и имат възможност да достигнат максималния си потенциал. Той създава привлекателна среда в класната стая, която насърчава ученето и е подходяща за всички видове развитие. Участва в избора на материали за класната стая, като книги, дисплеи, декор и учебни средства. Учител от първи клас управлява поведението на всички ученици според правилата на класната стая и кодекса за поведение на учениците. Той трябва последователно да прилага правилата и да предприема необходимите дисциплинарни действия.

общуване

Постоянната комуникация с родителите или други лица, които полагат грижи за предоставяне на обратна връзка относно напредъка на учениците, е сред отговорностите на учител от първи клас. Тя често изпраща писма и доклади за напредъка с коментари за всяко дете. Тя също така провежда периодични конференции за среща с родителите. Учителят от първи клас трябва редовно да комуникира с други учители и директори, както и с родителите.

Оценка на студентите

Учителят от първи клас трябва редовно да оценява всички ученици, за да разберат какви методи на преподаване са ефективни и кои от тях се нуждаят от подобрение. Той оценява стиловете на обучение на отделните ученици и използва данните за планиране на образователните дейности. Той извършва периодични оценки, като използва формални и случайни техники за оценка, като контролни списъци и тестове. Учителят от първи клас често си сътрудничи с други учители за разработване на ефективни образователни цели и методи на преподаване. Някои учители от първи клас работят със специални педагози за адаптиране на учебните дейности за ученици със специални нужди.