Описание на заданието на Paratransit Driver

Шофьорите на Paratransit работят за транспортни фирми, които предоставят услуги на хора с проблеми с медицинската мобилност. В допълнение към експлоатацията на превозни средства като автобуси и микробуси, паратранзитните шофьори преминават отвъд задълженията на редовния шофьор на автобус, за да гарантират, че пътниците са безопасни и удобни при транзит въпреки физическите си условия.

Задължения за паратранзит

Вашето основно задължение като шофьор на паратрансценти се фокусира върху безопасната експлоатация на превозни средства, които транспортират хора, които се борят с физически предизвикателства. Водачите незабавно взимат и качват състезателите по график, който отговаря на нуждите на пътниците. Също така помагате на пътниците да се качат на борда и да излизат от превозното средство и да осигуряват тяхната безопасност, закрепване на инвалидни колички и друго медицинско оборудване или оборудване за мобилност по сигурен начин. Освен това, вие сте отговорни за поддържането на записи и дневници за пътуванията, които очертават дейностите ви по шофиране.

$config[code] not found

Изисквания за водача на паратранзита

Имате нужда от валидна шофьорска книжка и чист шофьорски запис, за да получите работа като шофьор на паратранс. Някои позиции изискват водачи, които са на 21 или повече години. В зависимост от политиката за наемане на работодателя, може да се наложи да преминете тестове за наркотици, фитнес тестове или проверки за престъпна ситуация. Водачите на Paratransit се нуждаят от силни комуникационни умения, за да общуват ефективно с пътниците и трябва да проявяват съпричастност и състрадание към трудностите, които техните състезатели издържат. Шофьорите на Paratransit може да се наложи да работят с нетрадиционни часове за приспособяване на графиците на пътниците.