Каква е описанието на работата на работника в общността?

Работниците на терен от Общността действат като връзка между общностни програми и услуги и членове на общността. Фокусът им може да бъде върху здравето или образованието и често подпомагат определена етническа група или сегмент от населението, като например възрастните хора. Описанието на длъжността варира в зависимост от организацията и отговорностите.

Съществени атрибути

Някои характеристики и умения могат да подобрят успеха ви като служител в общността. Междуличностните умения са много важни, тъй като трябва да сте в състояние да изградите разбирателство с непознати и да слушате внимателно техните перспективи и нужди. Необходима е и културна чувствителност, тъй като може да работите с различни етнически групи. Работещите в общността работници ежедневно се справят с проблемите и трябва да имат добри умения за решаване на проблеми. Те също трябва да могат да преподават други и да имат добри умения за писане, за да разработват материали или документират своите дейности.

$config[code] not found

Всичко за аутрич

Свързването с общността е основният фокус на тази професия. В организация, свързана със здравеопазването, може да информирате членовете на общността за услугите за скрининг на рак, имунизации или детски уелнес. Работниците на терен, които се фокусират върху образованието, могат да информират членовете на общността за програми за обучение, да събират обратна информация за минали програми или да работят с членове на общността за разработване на нови програми. Някои аутрич работници улесняват насочването към доставчици на здравни услуги или образователни услуги като част от техните дейности за популяризиране. Те могат също да провеждат срещи или други дейности, за да информират обществеността за услугите.

Други отговорности

Вторичните задължения на работника на терен са свързани с тяхната основна дейност. Те трябва да водят записи за своите дейности и да пишат доклади за своите констатации за своите организации. Работниците на терен също събират данни, за да помогнат да се оцени успехът на програмите и да се определят нуждите от нови програми. Някои могат да предоставят на членовете на общността социална подкрепа; да им помогне да се свържат с групи за подкрепа; или им помагат при попълването на заявления за услуги. Работниците на терен обикновено действат като защитници на населението, което обслужват, и те могат да присъстват на срещи или други събития за тази цел.

Образование и други изисквания

Работниците на терен обикновено имат минимум диплома за средно образование. Някои длъжности изискват допълнително образование, като сертификат след завършено средно образование или степен на асоцииране. В някои държави съществуват програми за сертифициране. Работникът на общността често е член на общността, на която служи или е споделил опит, който повишава нейната надеждност и разбиране на проблемите, с които се сблъскват хората. Може да се изисква свързан с работата опит, а в някои случаи може да се изисква и владеене на втори език.