Описание на длъжността певец

Певицата е вокален музикант, който чете, тълкува и пее линии на музика, основани на образованието си в музикалното изкуство или с чист естествен талант. Певците също са категоризирани по стила на музиката, която пеят, като поп, джаз, ритъм и блус, или по вокален диапазон, като бас, тенор, алто или сопран.

Отговорности за работата

$config[code] not found Райън Маквей / Фотодиск / Getty Images

Отговорностите на квалифицираната певица са да научат възложената музика за платен или понякога неплатен труд. Например певец, нает да участва в солист в църковния хор, ще бъде задължен да изучава музиката за услуга преди време, за да бъде удобна и точна с музиката. Човек трябва да е прекарал време репетирайки парчето по различни начини, за да определи най-задоволителната версия за публиката. Кабарето ще трябва да се срещне с пианист или група музиканти, за да реши какви песни най-добре да покажат гласа на певеца. Веднъж след като се съгласува селекция от песни, от певицата се изисква да репетира с музикантите и накрая да се представя пред публика. Студентски певец може да бъде нает, за да предостави резервни вокали или да покаже демонстрации на песни, които един автор би искал да запише друг художник или име на индустрията. Този тип певица трябва да има добра техника на микрофона и да е готов да работи с широк кръг от продуценти и творчески директори, за да придобие правилния звук и стил.

Възможности за работа

Лесли Банки / iStock / Getty Images

Животът на певицата може да бъде труден, а понякога и неудовлетворителен, но тези, които се подготвят с добро образование, уроци по пеене, класове по музика, инструментално обучение и други видове класна стая могат да станат високо квалифицирани и търсени за сценични изпълнения на живо, фоново пеене на музикални записи и дори самостоятелен акт, след като изпълнява няколко години пред жива публика.

Качествени изисквания

Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Квалифицираният певец трябва преди всичко да бъде творчески човек, който обича да си сътрудничи с различни хора и винаги да бъде отворен за откриване на различни музикални стилове. Успешните певци са велики тълкуватели на музиката и имат уникалната способност да общуват чрез звук и мелодии, така че способността да се предаде широк спектър от емоции е много важна. Силното физическо присъствие също помага да се затвърди доброто представяне и да се гарантира, че той ще бъде нает отново за следващия концерт.

Образователни изисквания

Jupiterimages / liquidlibrary / Getty Images

Обикновено не съществуват образователни изисквания за певците, особено ако човек притежава високо ниво на естествен талант. Въпреки това, тези, които желаят да тренират в плавателния съд, трябва да започнат възможно най-рано. Много училища предлагат музикални класове като хор за шоу и концерт. Оттам следващото обучение по музика от студентски университет е добра следваща стъпка. Много успешни певци продължават образованието си, като посещават дипломирано училище и получават магистърска музика по вокално изпълнение.

Средна компенсация

Според Payscale.com средната певица, работеща в САЩ, получава годишна основна заплата от $ 35,362. Бюрото по трудова статистика на САЩ съобщава, че индустрията като цяло трябва да види увеличение на работната си сила с около 10% до 2016 г.