Описание на длъжността копирайтър младши

Някои хора са добри с числа, а други са добри с думи. Младши копирайтъри попадат в последната категория. Те са обикновено творчески хора, които могат да изработят впечатляващи изречения и да работят в областта на рекламата или маркетинга. Копиратерите, които започват да правят средно $ 25,000 до $ 30,000 годишно, тъй като те напредват в кариерата си с по-престижни проекти и позиции. Вписващите се копирни текстове трябва да имат добро владеене на английския език, ефективни умения за сътрудничество и способност да мислят и пишат творчески.

$config[code] not found

Работни задължения

Младшите копирайтъри работят със старши копирайтъри и клиенти, за да произвеждат рекламни теми, лозунги и джингли за продукти и услуги, които се появяват по телевизията, радиото, списанията или в интернет. Те провеждат изследвания, създават копия и поддържат взаимоотношения с клиенти. Младшите копирайтъри също трябва да си сътрудничат с други, включително с художествения директор и дизайнерския екип. Други отговорности включват подобряване на рекламния материал, оценяване на копия за кампании и спазване на срокове. За да завършат работата си, те трябва да присъстват на творчески срещи, да правят по-голямата част от работната работа и да поддържат стандартите на старшия копирайтър по всяко време.

Качества

Като младши копирайтър, трябва да сте остър, търпелив и способен да мислите на краката си. Творчеството и упоритата работа са еднакво оценени и трябва да сте способни разумно да използвате талантите си на работното място. Независимо дали срещате клиент или изпълнявате идеите си покрай шефа си, от вас се очаква винаги да бъдете в най-добрия си вид. Мисленето извън кутията ще ви позволи да успеете в тази област, тъй като клиентите винаги търсят начини да се откроят от опаковката. Перфекционистите са най-подходящи за тази работа, тъй като копирайтърът е толкова добър, колкото и последното му голямо копие.

Условията на труд

Младши копирайтъри могат да работят на пълен работен ден в рекламна агенция или като изпълнител на свободна практика. И в двата случая може да бъдете насърчавани да напуснете офиса си по време на работното време в търсене на вдъхновение за проекти. Поради конкурентния характер на полето е много важно да бъдете стимулирани психически и творчески, за да излезете с нови концепции.

Образователни изисквания

Като минимум, трябва да имате бакалавърска степен, за да станете младши копирайтър. Повечето агенции наемат завършили творчески дисциплини като реклама, дизайн, журналистика, творческо писане, медии и дизайн. Това обаче не означава, че някой с научна или математическа подготовка не може да проникне в тази област. Ако сте добър писател с нова перспектива, можете да уловите интереса на мениджър на наемане.