Описание на заданието за затварящ координатор

Координаторите за затваряне на недвижими имоти гарантират, че местните, щатските и федералните изисквания са изпълнени и че цялата документация е за да приключи транзакцията. Те координират правни форми, включващи право на собственост, ескроу и ипотечен кредит, както и събират информация за покупките и продажбите за всички агенти, работещи под брокера на недвижими имоти. В големите офиси с повече от един брокер всеки брокер може да има поне един координатор за затваряне или по-близките могат да работят изключително в една област, като например ипотека или ескроу. Високопроизводителните агенти понякога наемат свои собствени координатори за затваряне, които работят изключително с тях.

$config[code] not found

Работни задължения

Координаторите по затварянето отговарят за откриването, поддържането и подаването на всички документи, свързани с продажбата или покупката на жилище или бизнес. Те могат също да работят с жилищни и търговски лизинг и апартаменти под наем. Някои доводители работят като файлови служители, правят дубликати на формуляри и следят документите. Други доверители работят с един или повече агенти за недвижими имоти или брокери, за да определят списъци и показват назначения и да събират необходимите данни и подписи. Тези доверители обикновено са лицензирани агенти, които са завършили курсова работа и обучение на агенти.

образование

Някои офиси и местни бордове за недвижими имоти изискват координатори за затваряне, за да получат лиценз за недвижими имоти за работа с конкретни документи. Това означава, че те трябва да вземат курсове за недвижими имоти и да преминат изпит за лицензиране. Колкото повече изисквания за работа, толкова по-голям е шансът офисът за недвижими имоти да заплати курсовете и изпитите.

обучение

Координаторите за затваряне, които работят в капацитета на секретаря, обикновено се обучават без официално образование. Някои големи брокери предпочитат да обучават близките си в собствените си методи за получаване и организиране на документи.

Заплата и обезщетения

Разплащателните услуги за затваряне на координационните услуги варират в широки граници. По-близо до високите продажни цени и комисионните пазари на недвижими имоти правят по-високи заплати от тези на пазарите с ниски продажни цени.

Някои доверители работят на непълен работен ден, като влизат в офиса на имотите само веднъж или два пъти седмично, за да завършат работата. Те могат да бъдат наети на почасова ставка, понякога минимална заплата, за да изпълняват задълженията по подаване.

Доставчиците, които са единственият офис координатор за заетите фирми, обикновено се наемат като служители на пълно работно време, с пълни обезщетения или възможност за закупуване на спонсорирано от офиса покритие. Техните заплати варират от 20 000 до 50 000 долара за средни по размер офиси, според американското бюро по статистика на труда.

Близките работещи с един агент могат да работят за почасова ставка с бонуси въз основа на процент от комисионите на агента. Фирми-координатори, които предлагат услуги за затваряне под наем с почасови, месечни или годишни такси, се предлагат по време на бума.

Разходи

Координаторите за затваряне обикновено изискват същото оборудване като брокерите: Компютър, мобилен телефон (или PDA) и интернет услуга са минимални изисквания. Освен това може да се изисква от близките лица да плащат за членство в борда за недвижими имоти и абонаменти за професионални онлайн услуги за недвижими имоти. Ако се изисква по-тясно да се вземат независими решения, от него може да се изисква да има застраховка за грешки и пропуски, за да се предпази от съдебни дела.