Описание на работата на надзорния орган за обслужване на клиенти на авиокомпанията

Надзорният орган за обслужване на клиенти на авиокомпанията има често много стресиращо средно управленско работно място в конкурентната и бързо развиваща се туристическа индустрия. С добавените изисквания и стандарти за безопасност, внедрени в индустрията за въздушен транспорт от Вътрешната Сигурност от създаването му през 2002 г., авиокомпаниите се нуждаят и търсят качествени кандидати, които да изпълняват операции за издаване на билети за тях на отделни летищни станции.

$config[code] not found

Отговорности за работата

Надзорният орган за обслужване на клиенти на авиокомпанията наблюдава вътрешната порта или операциите по издаване на билети / чеки на всички назначени полети по време на планирана работна смяна. В по-малките летищни станции надзорникът ще наблюдава определени служители, които се използват от различни кръстосани полети, като напр. Изискванията на портата и билетите трябва да ги държат на повикване и са много активни по време на закъснения, анулиране и презареждане на полети.Надзорът следи за нуждите на служителите, които той контролира и отговаря на запитванията на клиентите, които изискват помощ от ръководството. Надзорните органи в крайна сметка носят отговорност за своевременното изпълнение на всеки полет, който се изважда от полета, и за качването на полета.

Ниво на работа в рамките на авиокомпанията

Броят на служителите, управлявани от авиокомпанията за обслужване на клиенти, зависи от размера на авиокомпанията и летищната станция, както и от това, колко пристигания и заминавания са планирани по време на смяна. Надзорният орган действа в качеството си на надзор на назначените на тях агенти за обслужване на клиенти и подчинява отговорно на мениджъра на операциите за обслужване на клиенти в летищната станция (ако има голяма операция) или на регионалния директор на операциите за обслужване на клиенти в рамките на авиокомпанията (ако контролира) малка летищна станция).

Типично работно изместване

Надзорният орган не се освобождава от смяната си, докато всички полети, определени за индивидуална смяна, не бъдат успешно изтласкани или обработени като анулиране. Далеч от типичните офис работни места от девет до пет, денят на ръководителя на авиокомпанията често може да се превърне в извънреден труд по време на нередовни наземни операции. Преместванията преминават по график, обикновено при работа, която засяга неблагоприятно време, анулирано оборудване или пълзящи закъснения поради механични ремонти.

Необходим опит и обучение

Повечето ръководители имат предишен опит като агент за обслужване на клиенти, докато някои имат предишно обучение по сертификат за компютърни системи за резервация чрез търговско училище или туристическа академия. Всички авиокомпании обаче тренират много агенти за обслужване на клиенти, които наемат в специалната компютърна система за резервация на авиокомпанията, преди да активират агента за експлоатационни задължения. Така че, ако надзорен орган е нает външно и не е повишен отвътре, той е длъжен да присъства и да завърши първоначалното обучение на агента за обслужване на клиенти на станцията за обучение на авиокомпанията за сметка на компанията.

Потенциал за напредък

Първоначално авиокомпаниите искат да насърчат надзорните органи за обслужване на клиенти отвътре, за да сведат до минимум разходите за обучение и да имат солидна идея за трудова етика, запис и способности на кандидата за надзор. Надзорният орган може да се движи странично, за да приеме специални задачи, като например преподаване на класове за обучение, отваряне на нови операции в станциите или квалифициране на съществуващи агенти при внедряване на нови системи за резервация. Те също така ще бъдат първият екип от служители, които се стремят да търсят кандидат, който да насърчава до ръководител на операции за обслужване на клиенти на дадена гара или да поеме управлението на регионалното или централното управление на клиентите в цялата система.

Средна годишна заплата

Според Pay Scale онлайн проследяване на заплатите, годишната заплата на ръководителя на обслужването на клиентите на авиокомпанията варира от $ 29,000 до $ 44,000 в зависимост от размера на авиокомпанията на работодателя и местоположението на заетостта на летищната станция се основава на. при по-големите авиокомпании, когато операциите по врата отговарят на заявените квоти за операциите по време, клиентските натоварвания и рейтингите за обратна връзка с обслужването на клиенти, които надвишават месечните прогнози. Програмите за споделяне на печалба и за опции върху акции са допълнителни предимства, които се предлагат при промоцията на новия надзорен орган за обслужване на клиенти.