Как да станете автомобилен превозвач

Автомобилните превозвачи пренасят превозни средства между различни географски местоположения. Те могат да работят за автодилъри, да транспортират коли от едно място за дилъри до друго, или да преместват семейства, които трябва да преместят своите превозни средства на дълги разстояния. Автомобилните превозвачи могат да си осигурят работа в транспортна компания или да работят самостоятелно като шофьор на договор. С внимателни шофьорски умения и изискване за лицензиране, можете да имате възнаграждаваща кариера като автомобилен превозвач.

$config[code] not found

Умения за превоз на коли

Автомобилните превозвачи трябва да имат отлични шофьорски умения. Клиентите им поверяват безопасното им доставяне, така че превозвачът трябва да защитава собствения си камион, както и транспортираните превозни средства. Автомобилният превозвач трябва също така да знае как правилно да зарежда и разтоварва превозни средства на различни видове платформи за теглене, като използва най-съвременното оборудване. Според Бюрото по трудова статистика (BLS), координацията на ръцете и очите е друго необходимо умение, наред с добра визуална и слухова способност. Тъй като автомобилните превозвачи често са лично отговорни за товаренето и разтоварването на превозните средства, уменията за обслужване на клиенти са необходими за комуникация с клиентите в местата на заминаване и пристигане.

Задължения за превоз на коли

Автомобилните превозвачи редовно превозват превозни средства от една точка до друга. Дневните им задължения могат да варират в зависимост от класификацията им като служител или самостоятелно нает изпълнител. Изпълнителите трябва да отделят време за работа в мрежа и да осигурят транспортни възможности. Автомобилният превозвач трябва да разработи и следва работен график, за да гарантира, че доставката може да бъде извършена през определеното време. Състоянието на подемно-транспортното средство също е отговорност на превозвача, така че превозвачът трябва да извършва редовни проверки за безопасност и да гарантира, че ремонтът е адекватен. След като автомобилите бъдат натоварени върху камиона, превозвачът трябва да се увери, че те са постоянно осигурени по време на пътуването.

Транспортното пътуване

Федералната администрация за безопасност на автомобилните превозвачи регулира работното време за шофьорите на камиони, което включва и автомобилни превозвачи. Работното работно време е ограничено до 70 часа, последвано от 34 последователни часа почивка, което трябва да включва две нощувки. Работните дни са ограничени до 11 часа шофиране с задължителна 30-минутна почивка през първите осем часа. Тъй като много превозвачи само транспортират по един начин, някои компании осигуряват престой на мотели по време на пътя, заедно с транспортирането обратно вкъщи, след като товарът е доставен.

сертифициране

Компаниите обикновено изискват автомобилните превозвачи да получат поне диплома за средно образование или GED. Някои от тях имат и възрастови изисквания. Шофьорите трябва да си осигурят търговска шофьорска книжка, следвайки законите на тяхното конкретно състояние. Те трябва също да преминат всички необходими тестове и да отговарят на всички стандарти, определени от Министерството на транспорта. Фирмите също изискват отличен рекорд за шофиране, както и застраховка за отговорност на шофьори, наети по договор. Позициите за превоз на автомобили обикновено включват редовни прегледи на наркотици и задължителни облигации за водача, в случай на повреда или кражба на теглените превозни средства.

Заплата и Outlook

Според BLS шофьорите на камиони получават средна годишна заплата от 38 200 долара, но тегленето на автомобили е уникален вид шофиране на камиони, а автомобилните превозвачи се плащат по различни начини. Много компании плащат определена сума за всяка миля. Като алтернатива, договорните превозвачи могат да получават процент от приходите от пътуването. В допълнение към транспортното плащане, превозвачите могат да получат и обезщетение за настилане и разтоварване на камиона, което се извършва при напускане и пристигане.