Описание на работата за шофьор на състезателен автомобил

Представете си, че вземате решения за разделяне на секунди, които надвишават скоростите над 200 мили в час. Това е работа на шофьор на състезателна кола. Шофьорите на състезателни коли забавляват тълпата, като се движат с максимална скорост и се състезават до финалната линия. Зрителският спорт на автомобилните състезания използва редица хора, които гарантират, че водачът на състезателния автомобил може успешно да изпълнява. Когато шофьорът се състезава, той не само демонстрира усилията си, но и усилията на целия си екип.

$config[code] not found

дефиниция

Водач на състезателен автомобил е човек, който управлява състезателна кола.

Отговорности

Състезателите на състезателни коли също имат многобройни ангажименти, които не се движат. Според Бюрото по трудова статистика „шофьорите не просто карат; те също правят специални изяви, за да популяризират своя екип, спонсори и състезателна организация. "

Изисквания за образование

Няма специфични образователни изисквания, за да станат шофьори на състезателни коли, въпреки че според Бюрото по трудова статистика „водачите трябва да завършат курсове, за да получат лиценз за работа с високоскоростни превозни средства.” Допълнително специализирано обучение за продължаване на развитието на шофьорските умения може да се изисква,

Предпочитани квалификации

Очаква се водачите да имат опит в надпреварата на нивото на обикновените хора. НАСКАР, например, насърчава кандидатите за своята Програма за развитие на шофьора да имат „опит да се конкурират с асфалт или мръсотия в картинг, спринт коли, легенди и / или коли (късен модел, модифициран, супер запас и т.н.). Освен отличните шофьорски умения, шофьорите на състезателни автомобили трябва да имат отлични рефлекси, комуникативни умения, визия, бързи умения за вземане на решения и да бъдат мотивирани.

Работна среда

Шофьорите на състезателни автомобили работят в забързана среда. Релсите, по които те конкурират, варират от селските до съвременните писти.

Заплата

Просто наети списъци на средната работна заплата за състезателен автомобил като $ 35,000, но заявява, че "средната професионална заплата на шофьора може да варира значително поради компанията, местоположението, индустрията, опита и ползите." Въпреки това, американското Бюро по трудова статистика (BLS) не изброява средната заплата за водачите на състезателни автомобили. В действителност, BLS заявява, че зрителската спортна индустрия поддържа тази информация класифицирана, така че няма налични данни за заетостта и заплатите, специфични за професиите в автомобилните състезания. Много шофьори на състезателни автомобили печелят големи заплати, които се определят от техния брой победи, популярност и одобрения.

Съображенията

Автомобилните състезания са опасна индустрия за всеки, който работи по пистата. Рискът се увеличава за водача на състезателния автомобил. Ако се интересувате да станете шофьор на състезателен автомобил, помислете как рисковия фактор ще бъде приет от вашите приятели и близки.