Описание на работата на шофьора

Шофьорите на автобуси, наричани също оператори на моторни автобуси, карат автобуси, които се експлоатират в частни условия, за туристически фирми. Водачите могат да превозват пътници за пътувания на къси или дълги разстояния. Повечето големи туристически градове в света осигуряват междуградски автобусни обиколки, в които водачите също работят като водачи. Работата изисква известно обучение и предлага умерена заплата.

Задължения

Шофьорите на моторни автобуси извършват чартърни автобуси за превоз на пътници за пътувания и екскурзии. Водачите трябва да следват предварително определени маршрути, за да събират и изпускат пътници. Те могат също така да извършват непланирани спирки при поискване от екскурзоводи или пътници, тъй като водачите служат за удобство на туристическата група. Водачите са отговорни за безопасността на пътниците и трябва да спазват всички закони за движение. Като служители на туристическа компания, водачите също служат като представители на обслужването на клиенти и могат да действат като директори на програми. Работата изисква водачите да управляват превозни средства за един или няколко дни, в зависимост от това колко време е планирано пътуването. Водачите инспектират кабината за безопасност и гарантират, че поддръжката се извършва на определени интервали. Шофьорите на автобуси също поддържат записи и събират такси, според Бюрото по трудова статистика на САЩ.

$config[code] not found

образование

Шофьорите на автобуси се нуждаят от диплома за средно образование, но не и с университетска степен или колеж. Обучението на шофьори на автобуси продължава до осем седмици и обикновено се осигурява от работодателя чрез училище за обучение.

Изисквания

Шофьорите на автобуси трябва да имат чиста документация за шофьора и шофьорска книжка с правилни държавни или федерални одобрения за шофиране на автобуси. Шофьорите трябва успешно да преминат курс за шофиране, който включва зиг-заг шофиране, шофиране по магистрали и градски улици, както и поддържане.Те трябва да могат да се справят с автобус от 45 фута и да повдигнат багаж с тегло до 50 паунда.

Работна среда

Шофьорите управляват големи превозни средства на претоварени градски улици или по дълги участъци от магистрала. Работата изисква физическа сила. Умората е основен фактор за безопасност сред всички шофьори, които трябва да останат нащрек и да знаят своите ограничения. Операторите се движат в различни типове време, включително дъжд и сняг. Водачите могат да се сблъскат с непокорни или опиянени пътници. Справянето с жалбите на пътниците е често срещано явление. Работата често отвежда операторите от дома за дълги часове или дни.

Заплата

Годишната начална заплата за операторите на моторни автобуси е около 21 500 долара от 2010 г., според JobMonkey.com. Опитните шофьори могат да печелят до $ 52,300 годишно. Според Бюрото на трудовата статистика шофьорите на чартърни автобуси са получили средна заплата от $ 28,310 към май 2009 г.

Информация за заплатите за шофьорите

Шофьорите на автобуси спечелиха средна годишна заплата от $ 32,660 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В долния край шофьорите на автобуси получиха 25-процентна заплата от 24 730 долара, което означава, че 75 процента са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е $ 41,530, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 687 200 души са били заети в САЩ като шофьори на автобуси.