Описание на заданието за помощник-учител

Училищата наемат помощници на учители, за да изпълняват различни задачи в класната стая. Някои преподаватели работят в тясно сътрудничество с отделните ученици, често с деца със специални нужди. Други образователни парапрофесионалисти работят с малки групи от ученици, за да подсилят ежедневните уроци на учителя. Учителите помагат на всички нива на училищната система.

обучение

Всяка държава има специфични изисквания към помощниците на учителите. Всяко училище, което получава федерално финансиране от Заглавие I, трябва да наеме помощници на учители с най-малко 60 часа колеж или степен на сътрудник. Тези парапрофесионалисти също трябва да преминат изпит. Помощниците, работещи със студенти със специални нужди, може да трябва да преминат отделен тест за умения. Колежните курсове в детското образование, детското развитие и психологията могат да помогнат за подготовката на помощник-учител за работата. Веднъж нает, парапрофесионалистът трябва да премине и всяка друга професионална подготовка, изисквана от местния училищен район.

$config[code] not found

Задължения

Помощникът на учителя изпълнява задачи, възложени й от администрацията на училището, и работи в тясно сътрудничество с възложената учителка. Тя може да подготви копия на доклади за деца, да напише домашни задачи и тестове, да записва оценки и да изпълнява рутинни административни задачи в класната стая. През деня помощник-учителят може да работи с ученици в малки групи или индивидуално. За да научи ефективно своите ученици, помощникът на учителя трябва да е запознат с предмета. Тя може да посещава специални класове с възложените си ученици, като музика или изкуство. Парапрофесионалът помага да се поддържа дисциплината в класната стая, особено ако учителят напусне стаята. Училищата понякога възлагат обедната стая, зала и автобус на помощниците на учителите, заедно с техните редовни задачи в класната стая.

умения

Помощниците на учителите работят в тясно сътрудничество с учениците и учителите в класната стая, така че те се нуждаят от добри комуникационни умения. Тези комуникационни умения също влизат в игра, тъй като помощникът взаимодейства с училищните администратори, членовете на персонала и родителите. Помощникът трябва също така да може да предаде инструкциите на учителя на учениците по такъв начин, че децата да разберат. В някои случаи парапрофесионалистът може действително да достави част от урока, така че тя се нуждае от способността да планира и преподава в последователна последователност. Учениците не винаги разбират понятията в ежедневния урок за първия или дори за втория опит. Помощникът на учителя трябва да бъде търпелив, докато работи с учениците, и трябва да продължи да работи с тях, докато не разберат и запазят информацията в урока.

Заплати и перспективи за работа

Бюрото по трудова статистика на САЩ съобщава, че средната годишна заплата на помощник-учител е била $ 23 220 през 2010 г. В зависимост от учебния план, помощникът на учителя може да работи само през учебната година или може да работи и по време на лятното училище. Броят на работните места за учителски помощници следва да нарасне с 15% до 2020 г., което е сравнено с прогнозния среден ръст от 14% за всички работни места в САЩ. Училищата с нарастващо население и голям брой ученици със специално образование ще имат най-голямо търсене на помощници.

Информация за заплатите за асистенти за учители

Учителските асистенти спечелиха средна годишна заплата от $ 25,410 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В края на краищата помощниците на учителите спечелиха 25-процентна заплата от $ 20,520, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е $ 31 990, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 1,308,100 души са били наети в САЩ като помощници на учители.