Описание на заданието за управление на кризи

Кризисните мениджъри или аварийните мениджъри работят в гражданското, държавното и федералното правителство за планиране на реакциите при природни и причинени от човека бедствия. Управителите на кризи координират работата си с други местни агенции, за да улеснят планирането, подготовката и образованието.

Образователни изисквания

Мениджърите на кризи трябва да имат бакалавърска степен по управление на извънредни ситуации, обществена безопасност или свързана с нея област за работа на първо ниво, а от мениджърите обикновено се изисква да имат богат опит. В някои случаи магистърската степен ще замени част от необходимия професионален опит.

$config[code] not found

Работни задължения

Кризисните ръководители координират с местните правителствени служители подготовката и планирането на реакции при бедствия. Те се консултират с граждански лидери и болнични служители, за да определят техните нужди и възможности. Кризисните мениджъри разработват, проектират и извършват тестове на плановете за аварийна готовност. Те инспектират съоръженията за комуникация, центровете за управление на аварийни ситуации, приютите и друго аварийно оборудване, за да определят тяхната функционалност в условията на криза. Те подготвят и администрират публични и частни образователни програми за готовност при извънредни ситуации. Мениджърите на кризи са информирани за всички въпроси, които биха могли да повлияят на реакциите при извънредни ситуации, включително неща, които биха могли да причинят извънредни ситуации и тези, които биха могли да повлияят на времето за реакция или проблемите с оборудването.

напредък

Кризисните мениджъри имат възможности за развитие с продължаващо образование и сертифициране. Тези, които имат ефективни комуникационни умения и умения за работа в екип, имат предимство.

Потенциален доход

Според PayScale.com годишната заплата за специалист по управление при извънредни ситуации е от $ 40,659 до $ 71,228, към юли 2010 г.