Длъжностна характеристика на генерален мениджър на охранителна фирма

Предприятията за сигурност се договарят да предоставят услуги за сигурност на организациите. Генералният мениджър е отговорен за всички аспекти на бизнес операциите на един или няколко местни офиса на охранителна фирма.

Изисквания за образование и заетост

За тази професия се изисква бакалавърска степен по бизнес, финанси или свързана с нея дисциплина. Работодателите също ще изискват предишен опит в управлението на сигурността и кандидатите да преминат проверка за престъпна ситуация.

$config[code] not found

Общи отговорности

Отговорността за всички аспекти на бизнес операциите включва наблюдение на ежедневните операции за гарантиране на успеха на охранителната фирма чрез поддържане на финансови бюджети, гарантиране на спазването на политиките и процедурите, наставнически персонал и работа с клиенти за осигуряване на високо качество на услугите.

Отговорности на ръководството

Тези професионалисти правят всички решения за управление на бизнеса, които включват наемане или прекратяване на служители, одобряване на всички разходи, надзор на процедурите за сигурност и усилия за продажба на мястото.

Структура на отчитане

Тъй като генералните мениджъри наблюдават всички операции на един или няколко клона в рамките на дадена организация, те докладват директно на висшите ръководители на корпоративния офис на организацията.

Компенсация

През декември 2009 г. Indeed.com изброява средна заплата от 65 000 долара годишно за тези и свързани с тях професии.