Заплата на калифорнийския MFT Intern

Консултантите, които се специализират в брака и семейната терапия, помагат на своите клиенти да работят по въпросите на връзката със съпруга, партньора, децата или родителите. Стажът на MFT е началната позиция за тази професия. В Калифорния стажантите работят под надзора на лицензиран брачен и семеен терапевт, като предоставят на клиентите терапевтични услуги и развиват уменията си. Стажовете за MFT могат да бъдат платени или неплатени, на пълно или непълно работно време.

$config[code] not found

MFT Изисквания за стажант

В Калифорния, практиките за MFT, включително стажовете, се регулират от Съвета за поведенчески науки. Стажантът на MFT трябва да има магистърска степен по брачни и семейни консултации, който включва както курсова работа, така и клиничен опит. В рамките на 90 дни след завършване на дипломата си, терапевтът трябва да се регистрира в BBS като MFT стажант и след това да работи 3000 часа под контрола на LMFT с най-малко две години лицензиран клиничен опит. Стажът може да бъде платен или неплатен и трябва да включва 104 седмици надзор, който трябва да бъде завършен в рамките на шест години, преди да се вземе MFT лицензионния изпит.

Очаквания за заплатите

В Калифорния брачните и семейните терапевти са спечелили средна годишна заплата от $ 54,470 от 2013 г., в сравнение със средната стойност за страната от 51 690 долара, според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. Националният диапазон на заплатите беше $ 29,980 до $ 78,580, със среден годишен доход от $ 48,160. Стажантът на MFT е на първо ниво, а хората, които търсят платени стажове, могат да очакват годишни заплати в долния край на заплатата за работа на пълно работно време. Въпреки това, някои платени стажове предлагат само позиции на непълно работно време. Освен това много стажове са доброволни или неплатени позиции.

Задължения на стажанти

MFT стажантите работят с хора, двойки, семейства и групи, за да предотвратят или разрешат кризи в отношенията, като стрес и тревожност; проблеми с детското поведение; сексуални смущения; семейни конфликти или напрежение; въпроси, свързани със злоупотребата с алкохол и наркотици, консултации преди брака, разделяне и развод; и други въпроси. Те използват разнообразни инструменти и техники, включително индивидуална терапия, групова терапия, психологическо тестване и телемедицински услуги чрез телефон или интернет. Освен това те трябва да вземат индивидуални и семейни истории; записва бележки за напредъка след всяка клиентска сесия; и да получават редовен надзор от лицензиран терапевт в индивидуална или групова обстановка. Те също трябва да получат 300 часа лична психотерапия, за да се справят с личните си проблеми, които могат да повлияят на тяхната професионална работа.

Перспективи за кариера

Според BLS, търсенето на брак и семейна терапия се увеличава в национален мащаб. Тъй като застрахователното покритие на психично-здравните услуги се разширява, все повече хора търсят помощ за натиска на личния и семейния живот. BLS прогнозира 31% ръст на работните места за брак и семейни терапевти в цялата страна между 2012 и 2022 г. В Калифорния, както и в други държави, селските райони ще предлагат най-добрите перспективи за работа.