Описание на работата на координатора на ползите

Координаторът на обезщетенията е младши професионалист по човешки ресурси. Тя поддържа отдела за обезщетения на компанията, като изпълнява всички оперативни и транзакционни задачи, необходими за проектиране и администриране на доходите на служителите. Обикновено това е роля на начално ниво, приета от кандидат, който се интересува от кариера в рамките на компенсации и обезщетения.

Отговорности за работата

Координаторът на обезщетенията подкрепя лице или екип в рамките на отдел за обезщетения на компания. Той изпълнява всички транзакционни задължения във връзка с администрирането на медицински, стоматологични, визуални, жизнени, гъвкави разходи и пенсионни обезщетения. Той може да съдейства за консултиране на служителите относно използването на обезщетения. Той може да съдейства за предоставянето на ползи за новите служители. Той поддържа всички записи на служителите.

Възможности за работа

Координаторите на обезщетения са наети от повечето компании от всякакъв мащаб. Открити са във всички отрасли. Освен това, координаторите на обезщетения се наемат в секторите с нестопанска цел и с нестопанска цел. Правителствените агенции също използват координатори на помощи. Кандидат, който търси този вид работа, може да кандидатства директно в компанията, организацията или държавната агенция, за която би желал да работи. Тези роли могат също да бъдат рекламирани в класифицирания раздел на местните вестници. Освен това, ролите на координаторите за отворени обезщетения могат да бъдат публикувани в онлайн форуми за търсене на работа като monster.com, jobs.com и careerbuilder.com. Професионални организации като Обществото за управление на човешките ресурси и WorldatWork осигуряват изобилие от ресурси и възможности за работа в мрежа за кандидати, които търсят възможности за работа в тази област. Кандидатите могат също да намерят работа, публикувана в специализирани табла за работа в ниша, като ihirehr.com. Освен това, много агенции за персонала се фокусират конкретно върху настаняването на младши професионалисти в областта на човешките ресурси.

Качествени изисквания

За да бъде успешен координатор на обезщетенията, кандидатът трябва да поддържа конфиденциална информация относно личната и медицинската история на служителите на нейната фирма. Тя трябва да притежава силни устни и писмени комуникационни умения, тъй като може да се наложи да служи като посредник между отделите за обезщетения, служителите и външните доставчици като застрахователните компании. Тя също трябва да притежава изключителни междуличностни умения, тъй като ще взаимодейства с цялото население на служителите, от висшето ръководство до хората, които работят в пощенската кабина.

Образователни изисквания

За да бъде координатор на обезщетенията, кандидатът трябва да притежава диплома за средно образование или еквивалент. Въпреки че не се изисква от всички работодатели, повечето компании от Fortune 500 изискват успешни кандидати да притежават четиригодишна степен в рамките на управлението на човешките ресурси или свързана с нея област на обучение.

Средна компенсация

Според Salary.com средният служител, работещ в Съединените щати през 2009 г., получава годишна основна заплата от $ 35,324. Бюрото по трудова статистика на САЩ предвижда заетостта на професионалистите в областта на човешките ресурси да се увеличи с 17% от 2006 до 2016 г.