Описание на работата на кредитен мениджър

Кредитен мениджър установява политики и процедури за процесите на кандидатстване за кредити и поддържа кредити за клиенти на дадена организация.

Образование и сертифициране

Образователните изисквания включват бакалавърска степен по финанси или свързана с нея дисциплина. Работодателите могат да изискват специфично сертифициране, като например Националната асоциация за управление на кредитирането.

$config[code] not found

Предишен опит

Тъй като тази роля създава добри практики за кредитиране, тя изисква няколко години опит в кредитния анализ, събирането и финансирането.

Отговорности

Поддържането на клиентския кредит включва проучване и анализиране на рискове, одобряване на кредити за потенциални клиенти и продължаващи кредитни линии за настоящи клиенти. Работейки с други членове на финансов екип, тези специалисти също оценяват обработката и одобрението на кредитите и правят промени, за да гарантират финансовата стабилност на организацията.

Видове

Тези професии могат да работят за кредитна организация или голяма организация, предлагаща стоки или услуги, които изискват кредит за покупка.

Компенсация

През декември 2009 г. Indeed.com изброява средна заплата от 57 000 долара годишно за тези и свързани с тях професии.