Описание на работата на продуцента на излъчване

Излъчващите продуценти могат да се специализират в промоции, новини, програмиране или редица други сегменти. Повечето производители започват кариерата си на малки станции, разположени в техния роден град. Опитните производители, търсещи възможности за развитие и по-големи заплати, често са принудени да се прехвърлят в по-големи станции на по-големи пазари. Често срещано е амбициозните производители да се преместят няколко пъти по време на кариерата си.

$config[code] not found

Задължения

Излъчващите продуценти наблюдават производството на програмен сегмент, промоции или цяло шоу. Типичните задължения включват проектиране на графици за показване, скаутване и избор на места за стрелба и управление на програми на живо, когато те преминават по въздуха. Производителите отговарят за съдържанието и пишат или одобряват скриптове. Те също така координират усилията на техническия персонал, персонала на въздуха и другия персонал. Асоциираните производители често помагат на старшите производители да извършват изследвания или да изпълняват различни административни задачи.

Изисквания

Повечето, но не всички високопоставени позиции на производителите на телевизионни предавания изискват висше образование по радиоразпръскване, журналистика или друга подходяща област. Позициите на асоциирано ниво често се предлагат на студентите в процеса на завършване на степента им. Предишното излъчване е много желателно. Амбициозните продуценти могат да придобият опит, като завършат стаж или работят за спонсорирана от училище телевизия или радиостанция.

условия

Околната среда е динамична, особено за производителите, които контролират програмирането на живо. Обстоятелствата се променят бързо, а сроковете се измерват с секунди, а не дни. Чести са дългите и нередовни графици, включващи празници. Това е особено вярно за продуценти на новини, които трябва да докладват за работа, когато се случват новинарски новини.

Повечето производители получават кабини или работни станции в редакцията, за да изпълняват ежедневните си задължения. Тези пространства често са тесни и не е необичайно за новинарството да е шумно и забързано. Понякога от производителите може да се изисква да излязат на полето, за да проверят местата за създаване на сегмент.

Заплата и обезщетения

Според статистиката на Бюрото по трудова статистика (BLS), средната часова заплата за продуцентите на излъчване е $ 28,05 през 2008 г. Служителите на BLS казват, че работниците на щат в радиоразпръскването, включително продуцентите, обикновено получават стандартни пакети за обезщетения в допълнение към редовната си заплата. Тези пакети обикновено включват здравна застраховка, платен отпуск, отпуск по болест и пенсионни планове. От друга страна, служителите на непълно работно време рядко се предлагат пълни ползи.

перспектива

Експертите на BLS прогнозират, че броят на излъчващите позиции ще се увеличи с 7% между 2008 и 2018 г. Това е по-ниско от националния темп на нарастване на заетостта за всички индустрии, което е около 11%. Експертите на BLS продължават да казват, че конкуренцията за отваряне на работни места ще бъде силна, особено на големите пазари. Кандидатите с висше образование по радиоразпръскване, журналистика или подобна област ще се справят най-добре с тези, които имат предишен професионален опит. Кандидатите, които полагат усилия да бъдат в крак с промяната на технологиите за излъчване, също ще имат по-лесен начин да намерят работа.