Описание на заданието за Utility Locator

Локатори за комунални услуги са отговорни за определяне на пътеките на кабели, тръби и други тръбопроводи, които пренасят комунални услуги под земята. Тяхната работа може да бъде видяна в тънките метални пръти - обикновено покрити с ярко оцветени вимпели - които са залепени в земята, за да маркират пътеките на подземните съоръжения, докато преминават през квартали. Усилията на локаторите защитават подземните съоръжения от повреди по време на проекти, включващи изкопни работи.

$config[code] not found

Отговорности за работата

За да улеснят идентифицирането на пътища за ползване, локаторите работят с помощни карти като ръководство, но трябва също така да потвърдят, че местата, отбелязани на картите, са точни. Ако картите се окажат неточни, локаторите използват електронни сензори, за да определят точното местоположение на подземните съоръжения. Веднъж щом знаят къде се намира водопровод, те поставят тънки метални пръти, за да отбележат пътя му.

Цветово кодиране

Цветовото кодиране позволява на помощниците за локализиране да идентифицират всеки специфичен тип полезност. Локатори също оставят маркирани с пръски марки на тротоарите и улиците, за да посочат наличието на подземни съоръжения. Цветът на спрей боята показва вида на полезността. Унифицираният цветен код, използван за маркиране на комунални линии, е разработен от Американската асоциация за обществени работи или APWA. Зелената представлява канализацията и дренажните тръби; лилаво за регенерирана вода, напоителни и шламопроводи; синьо за питейна вода; оранжев за телекомуникационни, алармени или сигнални линии; жълто за газове, масла, пара, нефтени или газообразни материали; и червено за електропроводи и кабели.

Лични качества и образователни изисквания

Личните качества, които са желателни в локализатора, включват внимание към детайла, страст към точността и способност за работа самостоятелно. Най-общо казано, за тази позиция не е необходима диплома за висше образование, въпреки че отделните работодатели могат да определят това като изискване за работа. В областите, където локаторите трябва да бъдат сертифицирани, има краткосрочни курсове за обучение, които да подготвят работниците за сертификационния изпит. Всички кандидати трябва да имат валидна шофьорска книжка и да могат да стигнат до отдалечени места за работа.

Значение на работата

Въпреки широко разпространената кампания за информиране на обществеността за опасностите от изкопаване, преди да бъдат маркирани местата за ползване, някои хора пренебрегват молбата и започват разкопки, преди да се определят комуналните услуги, което води до значителни щети и дори до смърт. На презентация от септември 2009 г. групата на конференцията на APWA научи, че на всеки 60 секунди се удари подземна комунална линия от някакъв вид, с кумулативен финансов ефект, възлизащ на милиарди долари всяка година.

Възможности и приходи

Локатори за комунални услуги, известни също като техници за комунални услуги, работят за различни компании, включително компании за комунални услуги и услуги за комунални услуги, както и за частни изпълнители. Средната годишна заплата за комунални услуги от юли 2014 г. е $ 33,048, според CareerBuilder.com.