Описание на заданието за специалист по софтуер

Софтуерните специалисти проектират, поддържат и внедряват системи за управление на бази данни, компютърни приложения и операционни системи; те също така анализират нуждите на организационния софтуер, разработват решения и поддържат софтуерни и хардуерни системи за персонален компютър. С широкото използване на компютри и ИТ приложения в съвременната работна среда и необходимостта от софтуерни решения, софтуерните специалисти са сред най-търсените ИТ специалисти на работното място.

$config[code] not found

Софтуерни решения

Софтуерен специалист или професионалист обикновено е част от екипа по ИТ в големите бизнес организации, правителствените служби, образователните институции и организациите с множество локации. Тя би могла да бъде и подразделение, което се занимава с дейности, свързани със софтуера, и области на приложение в тези работни условия. Тя разбира и анализира специфични организационни задачи и функционални аспекти, прилага техники за компютърни науки и математическа логика, за да излезе с решения или програми и дефинира какво трябва да правят внедрените системи. В работните среди с зрели бизнес процеси тя иска да модифицира, подобри и подобри ИТ системите и приложенията, които вече се използват.

Екипи на бизнес звена

Софтуерният специалист е отговорен за предоставянето на софтуерни / ИТ решения на бизнеса от организацията. Заедно с главния информационен директор (CIO) и други членове на IT екипа, той взаимодейства и често се ангажира с мениджъри на бизнес звена, ръководители на проекти и функционални ръководители и обсъжда специфични бизнес нужди и изисквания. Той преценява сложността на бизнес процесите и специфичните въпроси, свързани с функционалните и бизнес сфери, като използва умения за разсъждение, за да предложи персонализирани решения. Той съветва за използването на патентовани софтуерни пакети за справяне с определени организационни нужди.

Типични ежедневни дейности

Софтуерни специализирани програми, тестове, отстраняване на грешки и поддържане на приложения в клиент-сървър или уеб базирани среди; тя също така се занимава с проблеми с производителността на системата и сривове. Тя събира, компилира и въвежда данни и обработва информация в различни софтуерни системи; осигурява подкрепа за въвеждане на данни на служители и специалисти от отдела. Заедно със сметки и финансови мениджъри, тя разпределя бюджети за определени софтуерни пакети и програми и препоръчва други организационни ИТ покупки и поръчки.

Технически умения

Софтуерният специалист обикновено действа като средство за отстраняване на неизправности в ИТ за безбройни организационни изисквания. Той трябва да покаже множество технически умения и умения за решаване на проблеми, специализирани познания в областта и свързаните с тях ИТ компетенции за различни роли, както и специални технически изисквания на служителите. Той трябва да е запознат с електронни таблици, бази данни, управленски информационни системи (MIS) и различни софтуерни системи, хардуер, мрежи и софтуерни приложения. В по-новите уеб-базирани работни среди той трябва да разбира системите за електронния бизнес, браузърните приложения и интернет технологиите, стандартите, методологиите и концепциите от ново поколение.

Допълнителни отговорности

Софтуерният специалист също има някои допълнителни отговорности от CIO или IT директор. Професионалистът изпълнява цял набор от задачи, свързани с ИТ и позволява на служителите и разширената работна сила да бъдат ефективни и продуктивни с настолни компютри, лаптопи и свързани с тях ИТ приложения. Тя присъства на външни технологични семинари, симпозиуми и конференции, за да бъде в крак с последните разработки в областта на софтуерните технологии, ИТ практиките и индустриалните събития. Тя използва своя опит и специализирани знания за обучение, наставничество и запознаване с нови служители и служители в екипа на софтуерните звена.