Описание на работата на координатора по приемна грижа

Координаторите по приемна грижа са социални работници, които работят с младежи в приемна грижа. Заглавията могат да варират от агенцията до агенцията и могат да включват заглавия като мениджър на случай, работник по случай, консултант или координатор. Най-често координаторите осигуряват подкрепа на децата и младежите при лечението в приемна или нестопанска организация. Координаторите по приемна грижа често работят с младежи с постоянни психични заболявания, сериозни поведенчески проблеми или решени младежи.

$config[code] not found

Задължения

Координаторът по приемна грижа е отговорен за оценката и координирането на грижата за младежите в приемната грижа, за да се гарантира, че младежите получават адекватни услуги. Координаторът разработва план за лечение или услуги за младежта и наблюдава изпълнението на плана за обслужване. Координаторите по приемна грижа могат да преглеждат фактурирането или документацията от приемните родители и други доставчици на услуги. Координаторът изготвя документация за случая и доклади за напредъка на съответните местни, областни и държавни агенции.

Необходими умения

Координаторите по приемна грижа и други социални работници се нуждаят от широк спектър от умения за извършване на работата си. Критичните умения включват силни устни и писмени комуникационни умения, способност за развиване на разбирателство с другите, решаване на проблеми, аргументиране, издръжливост и способност за бърза оценка и оценка на ситуацията. Владеенето на втори език е предимство.

Необходимо образование и обучение

Много малки или нестопански агенции ще приемат бакалавърска степен по социална работа, психология, социология или друга свързана област, за да отговарят на изискванията за длъжността координатор по приемна грижа. Въпреки това магистърската степен е предпочитана в малки или нестопански агенции и често е необходима за по-големи или публични агенции. Насърчават се допълнително обучение по културна осведоменост, личностно-ориентирано планиране, детско развитие и родителство.

Работна среда

Координаторите по приемна грижа редуват времето между работата в офиса и работата на терен. Времето често е разделено между попълване на документи и срещи с партньори от общността в офиса и пътуване за домашни посещения, срещи с училища, съветници и други доставчици на услуги. Работното време може да бъде малко нередовно, като някои вечер и уикенди са необходими за срещи с клиенти или за реагиране при спешни случаи.

Перспективи за работа и приходи

Бюрото по статистика на труда съобщава, че заетостта в социалните работни места се очаква да нарасне до 2018 г. Очаква се работни места за социални работници, които обслужват деца и семейства, които включват координатори на приемната грижа, да се увеличат най-малко с 12 процента. Към 2008 г. социалните работници от деца и семейства са спечелили между 31 040 и 52 080 долара.

Информация за заплатите за социалните работници

Социалните работници са получили средна годишна заплата от $ 47,460 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В долния край социалните работници получиха 25-процентна заплата от $ 36,790, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. 75-те процентил заплата е $ 60,790, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 682 000 души са били заети в САЩ като социални работници.