Описание на работата на шията

Много хора, които обичат да шият, се интересуват от работата на шивачките. Въпреки че работата изисква дълги часове заседание и работа с ръцете, много хора я намират за привлекателна, защото предлага възможности за творчество и независимост.

Образование и умения

Основното умение за тази работа очевидно е способността да се шият. Шивачките трябва да имат задълбочени познания за ципове, тъкани, копчета, облицовки и шарки. Те се нуждаят от сръчност и ръчна координация. Те трябва да бъдат внимателни към детайлите, да демонстрират силен самоконтрол и да могат да работят добре независимо. Много работодатели изискват диплома за средно образование за работа по шивачка. Въпреки това, гимназията не винаги е необходима и във всеки случай много шивачки са самостоятелно заети. Можете да научите необходимите умения чрез обучение на работното място или като вземете класове - например, в проектантската школа.

$config[code] not found

Задължения и инструменти

Шивачките трябва да измерват клиентите и да ги обличат с дрехи. Те се нуждаят от способността да комуникират ясно с клиентите, за да определят техните нужди. Инструментите и оборудването, които използват, включват тъкани, игли, конци и шевни машини. Например, те удължават или скъсяват дрехите, за да пасват правилно на клиентите си или да заменят ципове.

Работна среда

Шивачките прекарват по-голямата част от времето си в закрити помещения в удобен магазин, който работи индивидуално и използвайки ръцете си. Техните задължения изискват добра видимост близо до или без корекция, защото работата изисква прецизност. Шивачките трябва да спазват строги срокове. Понякога те работят под натиск, за да отговорят на изискванията на своите клиенти. Необходимата за работата им поза може да изисква от тях да се наведат или наклонят, което може да доведе до болки в кръста.

Перспективи и отвори

Очаква се работните места за шивачки и шивачи да спаднат с около 3% между 2012 г. и 2022 г., съобщава O * Net Online, въз основа на информация от Бюрото по трудова статистика на САЩ. Въпреки това, BLS проектира 5 300 работни места през десетилетието, тъй като настоящите работници се пенсионират или сменят работата си. Някои шивачки пристъпват към работа като шивачи или модни дизайнери или се преместват в други професии.

Почасова и годишна заплата

Според проучване от 2013 г. на Бюрото по труда в САЩ, средната заплата за шивачка е $ 29,330 годишно. Това се равнява на почасовия доход от $ 14.10. Както при всички професии, заплатите варират с години опит, географско местоположение и работодател. Тези статистики на BLS включват и заглавията на шивач и шивачка.

Свързани професии

Свързани професии, на които една швачка може да се наслади, включват изработка на тъкани, дизайн на костюми, поправка на тъкани, интериорен дизайн и флорален дизайн. Всички тези позиции изискват физическа сръчност и креативност и предлагат подобна работна среда.