Длъжностна характеристика на служител по храните

Когато хората пазаруват за хранителни стоки, те обикновено се сблъскват с широк кръг от служители в супермаркетите. Обикновено в съответните отдели и служители на търговския етаж са на разположение служител, произвеждащ продукти, месар и пекарен служител, които отговарят на въпроси на клиентите и им помагат да намерят предмети. Веднъж щом пазаруването приключи, служител в хранителната промишленост често е последният човек, с когото един пазач взаимодейства.

$config[code] not found

Изисквания към уменията

Необходими са добри компютърни умения и умения за въвеждане на данни, за да бъде служител в областта на храните. Повечето касови апарати и касови скенери електронно откриват цените на хранителните продукти чрез четене на баркодове, но служител по храните все още трябва да претегли продукцията на щанда за вписване и да въведе правилните кодове в системата. За тази позиция се изисква правилно отговаряне на запитванията на клиентите и принуждаването им да се чувстват добре дошли. Ако кредитни карти, дебитни карти или лични чекове са приемливи методи на плащане, служител в хранителната промишленост се нуждае от умения за проверка и записване на идентификацията от стандартните форми на идентификация като шофьорски книжки или паспорти. Ако с нея не работи торбичка, тя трябва да притежава умения за опаковане на хранителни и нехранителни продукти, за да се избегне повреждането на продуктите.

Работни задължения

Правилно сканиране на артикули бързо и с приятелско отношение е основната работа на служител в областта на храните. Очаква се той да ангажира клиентите си в малък разговор, докато обработва техните покупки и да е сигурен, че са намерили това, което искат да закупят. Съобщаването на знания за рекламните места и оформлението на магазина е необходимо, за да помогне на клиентите да намерят конкретни продукти. Ако магазинът приеме ваучери и плащания от агенции за социални услуги от клиенти, служителят по храните трябва да знае как точно да обработи документите.

Работна среда

Работното място на служител от храна може да е заето или скучно. По време на пиковите часове като обедната почивка и ранните вечерни часове, след като много хора слязат от работа, средата в магазина обикновено е силна и трескава. Късно през нощта и по средата на деня може да бъде поискано от служител в хранителната промишленост да запази рафтове или да изпълни други задачи на дребно, тъй като в регистъра си няма клиенти. Хранителният магазин прекарва по-голямата част от времето си, така че трябва да е физически здрав и да има добра издръжливост. Работата на смени, която включва нощи, уикенди и празници, е обичайна за служител в областта на храните.

Образователни изисквания

Няма никакви образователни изисквания за тази работа, тъй като повечето служители в областта на храните са обучени на работа след наемането им. Значителен брой магазини наемат служители, които все още са в гимназията. Хранителен служител, който иска да се специализира в разфасоването на месо или в други области, които изискват допълнително обучение, обикновено се изисква да притежават диплома за средно образование или еквивалент.

Възможности за заплати и напредък

Търговските вериги на хранителната индустрия предлагат много възможности за развитие. Значителен брой мениджъри на магазини в големите магазини започнаха кариерата си като събирачи или служители в храните. По-малките магазини предлагат малко възможности за кариерно израстване. Средната годишна работна заплата за чиновник в САЩ през 2009 г. е 28,976 долара.