Описание на работата на координатора на независимия живот

Изискват се дали дадено лице се премества от жилищно заведение или работи за получаване на независимост, насоки, обучение и помощ. Независимите живи координатори улесняват тази промяна за своите клиенти, които могат да включват глухите, слепите или в някои случаи тези, които страдат от психологически разстройства, и други, които се нуждаят от помощ при този тип обстоятелства.

Описание на работата

Координаторът на независим живот е отговорен за надзора и ръководството на задачите, предназначени да помогнат на хората да развият и подобрят необходимите умения, за да живеят самостоятелно или да станат по-опитни да се грижат за собствените си нужди. Това изисква работа в тясно сътрудничество с преподаватели, членове на персонала, лекари, консултанти и директно с самите клиенти.

$config[code] not found

Задължения

Задълженията на тази длъжност включват работа с клиенти, за да се подобри тяхната самопомощ, чрез обучение за правилно облекло, управление на личната хигиена и пари и поддържане на чиста жилищна площ. Също така, координаторите работят за обучение на клиентите за правилното социално поведение, техники за решаване на проблеми и организационни умения за установяване на рутинна практика. Административните дейности включват координиране на грижите с други работници, водене на документация и подпомагане при разработването на персонализирани програми.

квалификационна

Квалификациите ще варират в зависимост от индустрията на длъжността, но всички длъжности изискват бакалавърска степен по социална работа, човешки услуги или подобна област. Някои места за координатори на независим живот ще изискват одобрен от държавата сертификат за преподаване или специализирано обучение, като например брайлово писмо.

Физически изисквания

Координаторите на независим живот като цяло работят в офис-обстановка; тази позиция обаче изисква повтарящи се движения, повдигане, изправяне, огъване, коленичене, достигане и ходене.

Заплата

Специфичните компенсационни пакети ще се различават значително в цялата страна; Въпреки това средната заплата за тази позиция е била 35 000 щатски долара през 2010 г. Действителната предлагана заплата ще зависи от местоположението, нивото на опит на кандидата, индустрията и другите предлагани ползи като здравеопазването.