Описание на длъжността на служител от фактура

Във всеки бизнес, следенето на фактури, които трябва да бъдат платени или изпратени на клиенти, е важна задача. Въпреки че собствениците на малки предприятия могат да се грижат за самите фактури, повечето средни и големи компании наемат служители, работещи с фактури, за да управляват фактурите за вземания и плащания.

Основни отговорности

В зависимост от компанията, чиновникът по фактурата може да работи или в задължения, или в сметки за получаване; в някои случаи едно и също лице може да има отговорности и в двете области. Основното задължение на служител от фактурата е да се увери, че фактурите са точни и че сметките се плащат навреме. В случай на дължими сметки, служителят на фактурата трябва да се увери, че фирмата не плаща по фактури. При вземанията това обикновено води до въвеждане на информация за покупките на клиенти в базата данни на компанията, като се гарантира, че цените и дължимата сума са правилни и изпраща фактурата на клиента. Счетоводителите, които работят в разплащателни сметки, преглеждат получените сметки, като гарантират, че са точни и след това ги насочват към счетоводния отдел, за да бъдат платени. Ако има някакви грешки или несъответствия във фактурите, служителят е отговорен за разрешаването на тези проблеми.

$config[code] not found

Обслужване на клиенти

В повечето случаи служителят на фактурата е първата точка за контакт, когато клиентите или служителите имат въпроси относно фактурите. Можете също така да сте отговорни за въвеждането и актуализирането на платежна информация, сигнализиране на проблеми с плащанията и проверка на клиентски поръчки. Това обикновено означава добри отношения с други отдели в компанията, включително счетоводство, продажби и промоции, както и с клиенти и доставчици.

Допълнителни отговорности

Някои компании възлагат допълнителни задачи на служителите, работещи с фактури. Например, служител може да бъде отговорен за осчетоводяване и записване на плащания, идентифициране на сметки, които трябва да отидат в събирането и изготвяне на отчети за управлението. В по-малките компании служителите по фактурите също могат да бъдат отговорни за усилията за събиране, като инициират контакт с клиентите, за да осигурят плащане по неизплатени фактури.

Изисквания за работа

Ролята на служител, отговарящ за фактурите, често е позиция на начално ниво, но обикновено изисква известно образование и опит в общото счетоводство. Отлични организационни и компютърни умения, внимание към детайлите, обслужване на клиентите и аналитични умения също са важни за повечето работодатели. Обикновено работодателите търсят служители, които имат поне степен на сътрудник, но някои ще обмислят наемането на лица с диплома за средно образование или GED, с 1 до 3 години опит в подобна роля. Средната работна заплата за служител на фактура е около 28 000 долара годишно, като годишните заплати за опитни служители са над 45 000 долара.