Ветеринарен асистент Vs. Ветеринарна техника

Заглавията "ветеринарен техник" и "ветеринарен помощник" често се използват взаимозаменяемо; въпреки това има различни разлики между двете. Някои болници за животни имат ветеринарни техници, които изпълняват същите длъжности като ветеринарен асистент, но много държави имат наредби, които възпрепятстват ветеринарните асистенти да изпълняват същите задължения като ветеринарен техник.

$config[code] not found

Ветеринарни помощници за работа

Ветеринарен асистент е на предните линии на обслужване на клиентите, често първото лице, което виждате, когато влизате в клиника за животни. Като работник на рецепцията, асистентът посреща собствениците на домашни любимци и домашни любимци, когато влизат в офиса. Тя изпълнява и други клинични задачи, като обработка на документи от пациента, въвеждане на данни, управление на файлове, почистване на развъдници, къпане, хранене и грижи за пациенти.

Задължения за ветеринарен техник

Ветеринарният техник работи като медицинска сестра, която работи под прякото наблюдение на лицензиран ветеринарен лекар. Технологията е квалифицирана да изпълнява много повече задължения от ветеринарния асистент, но не толкова задължения като лицензиран ветеринарен лекар. Ветеринарният техник е отговорен за подпомагане на вътрешния ветеринарен лекар с хирургични препарати, администриране на анестезия, извършване на лабораторни упражнения, вземане на рентгенови лъчи, записване на пациента и прилагане на лекарства. В много държави помощник-ветеринарен лекар не може да изпълнява нито едно от тези технически задължения. За да определите ограниченията на ветеринарния асистент за вашето местоположение, свържете се с вашия ветеринарен лекар.

Образователни и удостоверяващи изисквания

Образователните и квалификационните изисквания за ветеринарен асистент са минимални, обикновено дипломата за средно образование или GED ще съответства на законопроекта. Някои работодатели могат да наемат помощници, които имат опит в работата с животни. За да работите като ветеринарен техник, ви е необходима степен на сътрудник в тази област. Някои работодатели могат да изискват бакалавърска степен. Ветеринарните техници също трябва да отговарят на лицензионните изисквания на държавата. Повечето държави изискват техници да вземат и да преминат националния изпит за ветеринарен техник.

Сравнение на заплатите и кариерна перспектива

Перспективите за кариера на ветеринарните техници са силни в сравнение с ветеринарните асистенти, съобщава Бюрото по трудова статистика на САЩ. Търсенето на ветеринарни техници се очаква да нарасне с 52% между 2010 и 2020 г., докато търсенето на ветеринарни асистенти се очаква да нарасне само с 14% през същия период. Средната заплата за ветеринарен техник е $ 31,570 годишно. Най-десетият процентил печели $ 44,740 годишно. Долната десета процентил печели $ 20,880 годишно. Средната заплата за ветеринарен асистент е 24 430 щатски долара годишно. Най-десетият процентил печели $ 34,970 годишно. Долната десета процентил печели $ 16,970 годишно.