Какви са задълженията на медицинската сестра?

Медицинска сестра в общността има сходна квалификация с типична регистрирана медицинска сестра, но тази роля включва много повече превантивни дейности, насочени към общността, отколкото тази на РН. Вместо да се фокусира върху индивидуалните грижи за пациентите, медицинската сестра на общественото здраве или обществото работи повече със здравни изследвания, консултиране в общността и наблюдение на тенденциите в здравеопазването.

Тенденции и определяне на цели

Общата превантивна роля на здравната медицинска сестра в общността е да следи местните тенденции в здравеопазването и да установява цели и приоритети за поддържане и превенция на здравето. Ако проучванията и информацията от центровете за контрол на заболяванията показват, че конкретна верига от грип ще стане проблематична, медицинската сестра на общността разглежда стратегии за информиране на обществеността и предотвратяване на местно огнище. Това задължение е в съответствие с общата цел на кърменето в общността - да обслужва нуждите на по-голямото население.

$config[code] not found

Защита на здравето

Застъпничеството за здравето често е страст, както и отговорност за медицинска сестра на общественото здраве. Тази отговорност включва общуване с местни, държавни и федерални политици и лидери на общността относно здравните условия и нуждите на местната общност, държавата или обществото като цяло. От 2013 г. например много медицински сестри се застъпват за по-добро здравеопазване и обезщетения за деца, диагностицирани с аутизъм. Някои медицински сестри в Общността също така пишат книги, доклади и статии и разработват брошури за информиране и насърчаване на особено важни здравни каузи.

Здравни клиники и прожекции

Един от по-преките начини, по които една медицинска сестра обслужва обществеността, е чрез здравно образование и комуникационни програми. Тази роля включва кампании, насочени към медиите, за информиране и обучение на обществеността по наболели здравни въпроси. Медицинските сестри в общността също работят в клиники за имунизация и здравен скрининг и други местни програми за грижи, които обслужват широката общественост. Идентифицирането и насочването на конкретни сегменти от рисковата популация също е важно. Например, бременните майки са често срещана цел на медицинските сестри в общността за грипа.

Образованието и обучението

Медицинската сестра трябва първо да изпълни изискванията, за да стане регистрирана медицинска сестра или RN. Докато можете да станете медицинска сестра с обучение за сертифициране, повечето медицински сестри в общността трябва да имат поне една степен, ако не сте бакалавър по медицинска сестра. Също така трябва да преминете на изпита за лицензиране на Националния съвет, за да станете лицензирана медицинска сестра. Работата в обществена здравна агенция или в хоспис в началото на кариерата ви за кърмене е ефективен начин за евентуално преминаване към сестрински грижи в общността.