Описание на длъжността на мениджър на асоциация на Общността

Мениджърите на асоциациите на общността са наети от собствениците на жилища и сдруженията на общността, за да запазят мира и да поддържат ценностите на дома. Работата е част от референт, частен счетоводител, частен мениджър на недвижими имоти и пазач на частни имоти. За техните многобройни усилия управителите на общността се компенсират с годишни заплати на обща стойност над 50 000 долара.

Задължения

Мениджърите на асоциациите на общността наблюдават жилищните общности. Тези общности включват комплекси на етажната собственост, кооперации, планирани общности и помощници на възрастните хора. Типичните задължения включват оценка на офертите за услуги, наемане на персонал за поддържане на терена или извършване на ремонти, събиране на такси и управление на книгите. Мениджърите също могат да бъдат отговорни за прилагането на общностните правила и разпоредби.

$config[code] not found

квалификационна

Изискванията за образование се различават значително в зависимост от специфичните работни задължения. Образованието в колеж е предпочитано, но не винаги необходимо за правилни административни позиции. Позициите, които изискват ръководителите да се справят с финансите на собствеността и да изготвят договори за наематели, могат да изискват магистърска степен по бизнес.

Някои държави имат наредби, изискващи лицензирането на мениджърите на имоти. Специални ограничения се прилагат и за мениджърите, които контролират държавните жилища, субсидирани от федералното правителство. Проверете местните закони за специфични изисквания.

Заобикаляща среда

Повечето управители на недвижими имоти работят от офис, разположен на територията на имота, но тяхното присъствие често се изисква далеч от бюрото, за да се наблюдава различни служители, да се показват единици на потенциалните наематели или да се разследват жалбите на местните жители. Точните графици варират, но много управители на имоти трябва да работят през почивните дни, защото някои настоящи и потенциални наематели са на разположение само през уикенда.

Заплата

Според данните за възнагражденията, предоставени от Бюрото по трудова статистика, средната годишна заплата за управителите на общинските асоциации е била 58 660 долара през 2009 г. Въпреки това, диапазонът на заплатите, докладвани на BLS, варира значително. Десет процента от мениджърите съобщават за заплати под 23 890 долара. Същият брой мениджъри взеха у дома повече от 104 400 долара. Най-много направиха работници от Ню Йорк, Вирджиния и Делауер. Експертите на BLS твърдят, че средната годишна заплата за мениджърите, работещи в тези държави, е над 84 500 долара през 2009 г.

перспектива

Служителите на BLS прогнозират, че заетостта на мениджърите на общностни асоциации ще нарасне с 8% до 2018 г., толкова бързо, колкото и средната за всички професии. BLS експертите продължават да казват, че перспективите за работа ще бъдат най-добри за кандидати с висше образование, професионални назначения или опит в работата с възрастни хора. Най-търсени са степените в бизнес администрацията, недвижимите имоти или друга подходяща област.

Информация за заплатите за 2016 г. за управителите на сдружения за недвижими имоти и недвижими имоти

Мениджърите на собственост, недвижими имоти и обществени асоциации са спечелили средна годишна заплата от $ 57,040 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. Мениджърите на собственост, недвижими имоти и обществени асоциации са спечелили 25-процентна заплата от $ 39,910, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е $ 83,110, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. в САЩ са били назначени 317 300 души като мениджъри на имоти, недвижими имоти и обществени асоциации.