Описание на длъжността за ръководен секретар

Повечето средни училища и гимназии имат отдел за ориентиране, който предоставя на студентите академично консултиране и насока. Административното лице, което подпомага директора и съветниците в този отдел, е секретарят на ръководството. Въз основа на данните в PayScale, секретар на ръководството в САЩ спечели годишна заплата между 21,671 и 433,699 щ.д. от август 2010 г.

Работни задължения

Поддържането на точни записи на учениците е основната работа на секретарката. Той трябва да следи статистическите данни за присъствието, както и резултатите от тестовете, академичните постижения и информацията за стипендиите. Необходимо е да се планират посещенията на колеги и да се поддържа актуална информация за академичните новини на училището.

$config[code] not found

Изисквания към уменията

Добрите умения за връзки с обществеността помагат на секретаря да развива и поддържа приятелски отношения с родители, учители, ученици и лидери на общността. Тя използва уменията за управление на времето, за да планира ефективно срещи и конференции. Компютърните умения са задължителни за създаване и поддържане на файлове и записи.

Предпочитан фон

Изисква се диплома за средно образование или еквивалент. Желателно е предисторията на административната или секретарската подкрепа. Опитът в академична среда е плюс.