Длъжностна характеристика на представител на държавата

Представител на държавата е политик, който служи в законодателната власт на държавно ниво. Тези политици представляват местни градове или окръзи и помагат за формирането на държавни закони, които са от полза за избирателите им. Кариера като държавен представител често е стъпка към бъдещи позиции в Конгреса на САЩ или други политически работни места на държавно или федерално ниво.

Задължения

Представителите на държавите въвеждат и гласуват законопроекти, които представляват интересите на техните избиратели (хора, които живеят в избирателния район). Те създават нови закони, променят или актуализират старите закони и служат в изследователски комитети в рамките на законодателната власт. Тези представители подкрепят конституцията на държавата и гласуват промени в Конституцията, когато са необходими изменения. Те могат да разглеждат въпроси като образование, транспорт, търговия, държавни данъци и всякакви други неща, които засягат местните жители. Представителите могат също да подпомагат избирателите с лични правни въпроси, като проблеми на имиграцията или правосъдието.

$config[code] not found

Изисквания

За да служи като държавен представител, индивидът трябва да е законно пребиваващ в района, който планира да представлява. Той трябва да е на възраст между 21 и 67 години, въпреки че точните изисквания за възраст варират в зависимост от държавата. Държавните представители не могат да бъдат осъждани за престъпление в рамките на 20 години преди изборите и не могат да заемат друга политическа работа, докато служат в законодателната власт. Повечето държави избират представители за 4-годишен мандат, въпреки че ограниченията на сроковете и продължителността могат да варират.

Тези, които работят в държавните законодателни органи, могат да работят на пълен работен ден по време на натоварени периоди, но често държат други работни места през по-голямата част от годината.

Заплата

Заплатата на държавните представители може да варира в широки граници в отделните държави. Според VoteSmart, представители в Кентъки и Монтана не печелят заплата, докато тези в Ню Йорк печелят 57 500 долара годишно. В Роуд Айлънд законодателите печелят само 5 долара на ден. Според Бюрото по трудова статистика средният държавен законодател е спечелил 37 980 долара годишно от май 2008 година.

Умения и образование

Законодателите могат да притежават голямо разнообразие от среди от бизнес до юридическо до образование и политика. Някои от тях могат да имат малък или никакъв трудов опит, докато други са пенсионирани или служат като доброволци или лидери на общността. Много държавни представители имат опит в градските, окръжните съвети или други местни правителствени организации.

Въпреки че опитът може да варира, всички представители трябва да имат силни лидерски умения. Те трябва да могат да вдъхновяват избирателите да гласуват за тях, за да спечелят избори и да се чувстват удобно с публичното изказване. Уменията за маркетинг и набиране на средства са изключително полезни.

Съображенията

Представителите на държавата не трябва да се бъркат с федералните законодатели. Федералните представители за всяка държава служат в Конгреса на САЩ, докато сенатори за всяка държава служат в Сената на САЩ. Всичките 50 държави, с изключение на Небраска, всеки има свое собствено двукамерно правителство. Държавните сенатори служат в Сената, докато държавните представители служат в Камарата на представителите. Много държави имат повече от 100 представители, макар че точните цифри варират в зависимост от населението.

Според Десетата поправка тези държавни клонове на правителството имат право да създават местни закони извън тези, създадени на федерално равнище. Те често включват планиране на образованието, държавни бюджети и данъчно облагане, местни закони и програми за правосъдие, социални помощи и помощи и всякакви други въпроси, представляващи интерес за държавата.