Описание на работата на координатора на научните изследвания

Обществото няма да знае конкретно как упражненията или цигарите влияят върху здравето или дали лекарствата са ефективни срещу някои заболявания без работата на координаторите за научни изследвания или клинични изследвания. Координаторите на научните изследвания наемат и проверяват предметите за проучвания и с помощта на ръководителите на изследвания определят размерите на извадките за тестове, като разделят участниците на контролни и тестови групи или експериментални групи, като последните получават тестваните лекарства. Докато доходите варират в зависимост от работодателя и географската област, средната работна заплата на координатора за научни изследвания е била 37 000 щатски долара към 2014 г., според клиниката Mayo.

$config[code] not found

Основни отговорности

След като научните координатори наемат участници в клинични тестове, те получават писмени формуляри за съгласие от участниците в теста. Те също се срещат с участниците и ги информират за спецификациите на теста. Целта на координаторите на изследвания е да осигурят сходства между участниците в контрола и теста, за да се облекчи отклонението от тестовите данни и да се постигнат валидни резултати. Тези прилики могат да включват например възрасти, диети и начин на живот. Други ключови отговорности на изследователските координатори включват разпределяне на тестови лекарства, събиране и анализиране на данни, писане и разпространение на междинни доклади и поддържане на компютърни бази данни за индивидуални изследвания - някои от които могат да продължат много години.

Работна среда

Повечето координатори на научните изследвания, като ръководители на природни науки, работят на пълно работно време в лаборатории, клиники или болници. Местни, държавни и федерални правителствени агенции, като например Центровете за контрол и превенция на заболяванията, също наемат координатори за научни изследвания. Часовете за тези изследователски специалисти могат да варират през дни, вечери или през почивните дни, в зависимост от работодателите, за които работят. Някои могат да работят извънредно, за да гарантират, че отговарят на сроковете за тестове.

образование и квалификация

Изискванията за образование на координаторите за научни изследвания са различни в зависимост от работодателя. Повечето предпочитат да наемат хора с най-малко бакалавърска или магистърска степен в клиничните изследвания. Други могат да наемат координатори на изследователска дейност, които имат един или повече години опит в клиничните изследвания и бакалавърски или асоциирани степени по медицински сестри. Ако научните координатори се нуждаят от дипломи за медицински сестри, те трябва също да вземат и да преминат изпита за лицензиране на Националния съвет за регистрирани медицински сестри или лицензирани медицински сестри. Други съществени квалификации са внимание към детайлите и междуличностни, времеви, писмени, компютърни и изследователски умения.

Подобрения на напредъка

Изследователски координатор може да стане старши научен координатор или ръководител, след като придобие една или повече години опит като координатор на научните изследвания. Главни научни координатори наемат, обучават и контролират координаторите на научните изследвания. През 2014 г. клиниката Mayo съобщава, че доходите на старши изследователски координатори достигат до 68 000 долара. Няколко нива от старши изследователски координатор е позицията на медицински или естествени учени. Тези учени от най-високо ниво помагат на фармацевтичните и други медицински ръководители да разработват цели и стратегии за научни изследвания. По данни на американското Бюро по трудова статистика (BLS), учените от природни науки са направили средно 132 850 долара към май 2013 г.

Job Outlook

BLS не предвижда работни места специално за изследователски координатори. Той оценява 6% увеличение на заетостта за мениджърите по природни науки от 2012 г. до 2022 г., което е по-бавно от средната стойност на очакваните темпове на растеж от 11% за всички професии. Повече аутсорсинг на работни места и консолидиране на отговорностите ще компенсират растежа на работните места за мениджърите по природни науки. Координаторите на научните изследвания могат да очакват отваряне на някои възможности за работа поради тези, които сменят работата си или се оттеглят от професията.