Как да станете ИТ специалист

Длъжността "ИТ специалист" се прилага за основни позиции на първо ниво в отдела за информационни технологии на компанията. Специалист по компютърна поддръжка е друго типично заглавие за тази професия. ИТ специалистите помагат за разработването и поддръжката на хардуерната и софтуерна инфраструктура и за поддръжката на служителите при използването на технологиите. Нуждаете се от силна техническа подготовка за тази позиция и някои компании могат да изискват бакалавърска степен.

$config[code] not found

Отговорности за работата

ИТ специалист проучва и помага за избор на хардуерни и софтуерни програми, използвани в бизнес или фирмен отдел. След инсталацията, специалистът помага на служителите да постигнат оптимално използване на технологичните компоненти, важни за тяхната работа. Работник по компютърна поддръжка предлага също и съвети, когато служителите се борят с конкретни програми или трябва да разберат как да използват технология за изпълнение на определени работни задачи.

Изисквания за степен

Можете да получите обща ИТ поддръжка без диплома или с двегодишна търговска степен, но за напреднали технически специалисти е необходима бакалавърска степен, според американското Бюро по трудова статистика. Общите образователни степени за компютърна кариера включват компютърни науки, информационни науки и инженерство. Непрекъснатото обучение също е необходимо, защото хардуерните и софтуерните програми се променят или развиват през цялото време.

Техническо обучение

За по-технически, високоплатени работни места и възможности за развитие специалистите се нуждаят от повече обучение. Най-големите софтуерни компании предлагат например сертификационни програми в клас или онлайн. Получаването на сертификат за продукти от компании като Microsoft и Adobe повишава стойността ви за работодателите. Колкото повече програми познавате във вашата организация, толкова по-голяма е вашата роля и стойност. Можете също така да получите обучение на различни компютърни езици, за да участвате в програмиране и отстраняване на неизправности. Обучението за обслужване на клиенти води до по-широки роли в кариерите за компютърна поддръжка, когато взаимодействате по-директно с вътрешни служители или външни клиенти.

Умения и качества

Дори ако имате образование и техническа подготовка, която работодателят иска, някои умения и качества подобряват перспективите за работа. Уменията за решаване на проблеми са жизненоважни за решаване на предизвикателствата при инсталирането и изпълнението. Умения за слушане, работа в екип и отношение на услугата казват на работодателя, че се справяте добре с организационната култура и ИТ екипа. За още по-голяма стойност, развийте силни презентационни умения. Работодателите разчитат на ИТ за споделяне на информация и актуализации с служители на срещи и семинари. Можете също така да представлявате компанията в публични презентации и образователни събития.

Информация за заплатите за 2016 г. за специалисти по компютърна поддръжка

Специалистите по компютърна поддръжка спечелиха средна годишна заплата от $ 52,550 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В края на краищата, специалистите по компютърна поддръжка спечелиха заплата от 25-ти процентил от $ 40 120, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. 75-те процентил заплата е $ 68,210, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 835 400 души са били заети в САЩ като специалисти по компютърна поддръжка.