Описание на заданието на мениджъра на разполагането

Ръководителите по внедряването са ИТ специалисти, които координират анализа, придобиването, внедряването и инсталирането на нов хардуер и софтуер. Тяхната задача е да вземат новоразработени системи и софтуерни пакети и да ги разгъват за пълна оперативна употреба. Тази решаваща роля ги направи безценни и високо платени служители.

Данни за заплатите

Към юни 2014 г. мениджърите по разполагане на работа получиха средна годишна заплата от 96 756 щатски долара в САЩ, според Glassdoor.com. За сравнение средната годишна заплата за всички професии в страната е била 46 440 долара към май 2013 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. BLS очаква позициите на ИТ мениджъра да се увеличат с 15% през периода от 2012 до 2022 г., в сравнение с 11% средно за всички професии.

$config[code] not found

Изисквания за работа

Тези работни места изискват бакалавърска или магистърска степен по компютърни науки, софтуерно инженерство или проектиране на мрежи. Кандидатът за управление на разполагането трябва също да притежава няколко години разнообразен опит, свързан с ИТ, включително успешен опит в прилагането на ИТ или дизайн. Ръководителите по разполагане трябва да имат възможност да работят след нормално работно време и през почивните дни за провеждане на тестове. Други изисквания за работа включват отлични комуникативни умения, както устни, така и писмени, както и способност за работа без надзор и спазване на строги срокове.

Естество на работата

Ръководителите по внедряването работят в комфорта на контролираните от климата офис сгради и офиси на работното място. Оборудването и софтуерът, свързани с ИТ, са деликатни и трябва да се съхраняват на сухо и хладно. Ролята е практическа и изисква работа с хардуерни и софтуерни решения. Тези възможности изискват и възможност за работа като екип с други ИТ специалисти и мениджъри на отдели. Позицията изисква много комуникация между офисите.

Работни задължения

Ръководителите по внедряването гарантират, че хардуерните и софтуерните системи са напълно разгърнати, внедрени и функциониращи. Те планират процеса на внедряване и последователността на нови системи и платформи. Това включва всички свързани с ИТ системи, комуникационни системи и, в някои случаи, ИТ системи. В много случаи мениджърите на внедряването трябва да подготвят инженерни планове, инструкции, картографирани диаграми на ИТ системата и пакети за технически дизайн на инсталацията. Те отговарят за фазата на изпълнение на проекта. Те трябва да комуникират с всички отдели за напредъка на проекта.

Други задължения

Ръководителят по разполагане трябва да има възможност да пътува и да притежава силни умения за управление на проекта или надзор. Той отговаря за разгръщането и свързания с него ИТ персонал и трябва да контролира, преглежда и оценява тяхната работа.