Описание на заданието на PLC програмист

PLC или програмируем логически контролер е цифров компютър, използван за автоматизиране на електромеханични процеси в преработващата промишленост. Тези процеси могат да се отнасят до машини на поточни линии или осветителни тела. PLC програмистите помагат на фирмите да подобрят работните процедури.

Задачи и очаквания

PLC програмист преглежда инженерните спецификации на една компания и гарантира, че консултантският екип предлага решения, които отговарят на нуждите на клиента. Той също така гарантира, че промените се придържат към изискванията на проекта.

$config[code] not found

Академични изисквания

За да запълнят позициите на PLC програмисти, компаниите предпочитат кандидати с бакалавърска степен по електроинженерство или свързана дисциплина.

пригодност

PLC програмистът трябва да притежава отлични писмени и вербални комуникационни умения и способност за работа с минимален надзор.

печалба

Уебсайтът за кариерни ресурси Всъщност съобщава, че програмист на PLC е спечелил средна годишна заплата от $ 72,000 през 2010 година.

напредък

PLC програмист може да увеличи шансовете си за популяризиране, като изпълнява правилно задълженията си и участва редовно в индустриални семинари, като например професионални симпозиуми, спонсориращи Съвета по компютърни науки и телекомуникации.

Условията на труд

Типичните работни дни за програмисти на PLC започват в 8:00 ч. И приключват в 17:00 часа. Някои висши специалисти могат да работят по-дълго или да пътуват в зависимост от бизнес изискванията.

Информация за заплатите за компютърни програмисти

Компютърните програмисти са спечелили средна годишна заплата от $ 79,840 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В края на краищата компютърните програмисти получиха 25-процентна заплата от 61 100 долара, което означава, че 75 процента са спечелили повече от тази сума. 75-те процентил заплата е $ 103,690, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. в САЩ бяха назначени 294 900 души като компютърни програмисти.