Описание на заданието за мениджър на телемаркетинг

Мениджърът на телемаркетинг обикновено контролира кол център и телемаркетинг. Телемаркетите правят телефонни обаждания, вариращи от търсене на дарения за продажба на продукти. Отговорност на мениджъра на телемаркетинга е да съобщава за целите, които бизнесът очаква от телемаркетерите и да им помогне да постигнат целите и задачите на компанията по отношение на телемаркетинговите дейности.

Задължения

Мениджърите на телемаркетинга трябва да бъдат частен треньор, част психолог и лидер. Телемаркетинговата индустрия е труден бизнес и работниците трябва да бъдат мотивирани от мениджъра на телемаркетинга. Като такъв, той трябва да остане оптимистичен и да насърчава подчинените си. Що се отнася до техническата страна на професията, мениджърът преглежда отчетите за продажбите и актуализира речта за продажбите на телемаркетинг или скриптовете за дарения. Повечето телемаркетинг мениджъри провеждат обучителни класове за служители по теми като телефонния етикет и обслужването на клиентите.

$config[code] not found

умения

Мениджърът на телемаркетинга трябва да притежава умения за силни хора. Тя трябва да се стреми да създаде положителна работна среда за служителите под нейно ръководство. Големите умения по телефона са задължителни за мениджъра на телемаркетинга. Устните, писмените и компютърните умения трябва да бъдат отлични. Телемаркетинг личността трябва да знае как да създаде работни графици за телемаркетинг персонал. Тя може да записва повиквания за обучение на персонал или да се справи с клиентски спор по телефона, по електронна поща или лично.

Заплата

Според PayScale.com средната средна работна заплата за телемаркетинг мениджър с опит от една до четири години е между 27 927 и 40 400 долара към юни 2010 г. Най-популярните индустрии за телемаркетинг мениджър включват работа в областта на маркетинга, рекламата и медиите. услуги, системи за отопление и охлаждане (ОВК) и продукти или услуги за пречистване на вода. Процентът на половете на мениджърите на телемаркетинга е 54% мъже и 43% жени.

Перспективи за заетостта

Мениджърите на телемаркетинга са класифицирани според Бюрото по трудова статистика като реклама, маркетинг, промоции, връзки с обществеността и продажби. Очаква се общата прогноза за заетостта за тази група, която включва професията на телемаркетинг мениджър, да нарасне с 13% до 2018 година.

Образователни изисквания

Няма официални образователни изисквания за колеж или университет за мениджър на телемаркетинг. Повечето хора обикновено започват като телемаркетер и работят в управленска позиция. Въпреки това, класовете по маркетинг и бизнес концепции и човешките отношения ще помогнат на мениджъра на телемаркетинга да изпълнява задълженията си.