Описание на работата на инженера на данни

Инженерите на данни помагат на фирмите да подобрят ефективността на системите за обработка на информация. Те също така изследват, проектират и тестват софтуер за управление на данни на компанията, като гарантират, че той отговаря на бизнес изискванията и практиките в индустрията.

Задачи

Инженер на данни изследва най-новите инструменти за софтуерно инженерство, наблюдава изграждането на точни и мащабни набори от данни и извършва изследвания на базата данни, за да препоръча начини за подобряване на качеството на данните. Той също така взема решения и решава проблеми и общува с висшестоящите, връстниците и подчинените си.

$config[code] not found

Надеждност, инструменти и технологии

Според портала за ресурси за работа O * Net OnLine, специалист по данни трябва да има ефективни комуникационни умения, добра визия, солидни знания по програмиране и математическа проницателност. Тя често взаимодейства с висок клас компютърни сървъри, тестери с интегрални схеми и обектно-ориентиран софтуер за разработка, като C ++ и Sun Microsystems Java.

Образование и приходи

Положението на инженер по данни обикновено изисква бакалавърска степен по компютърни науки или електротехника. Въпреки това, работодателите често предпочитат кандидати с магистърски степени за висши длъжности. Средната годишна заплата за инженер на данни е била $ 90,000 от 2010 г., според уебсайта за данни за кариерата.

Информация за заплатите за ядрени инженери

Ядрените инженери спечелиха средна годишна заплата от $ 102,220 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В долния край ядрените инженери спечелиха 25-процентна заплата от $ 82,770, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е $ 124 420, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 17 700 души са били заети в САЩ като ядрени инженери.