Описание на заданието за помощник-мениджър на програми

Асистентските ръководители на програми изпълняват различни задължения, в зависимост от фирмата и индустрията. Те работят под надзора на висши професионалисти, като гарантират, че корпоративните оперативни процеси са адекватни и спазват спецификациите на програмата и директивите на висшето ръководство.

Задачи

Асистент-програмен мениджър наблюдава персонала, работещ по проекти, включващи междуфункционални екипи, планира и наблюдава графиците и бюджетните проекти, и организира дейности по проекти в зависимост от изискванията на сроковете. Той също така възлага работа на персонала на информационните технологии и организира периодични срещи за напредък на проекта.

$config[code] not found

Инструменти и технологии

Според информационния портал за работа Onet Online, помощник-мениджър на програми често използва настолни компютри при изпълнение на задачи. Тя може също да използва софтуер за заявки в базата данни, като Access.

Работни дейности

Onet Online показва, че помощник-мениджър на програми предоставя информация на клиенти, надзорници и колеги. Той също така взема решения, решава проблеми и помага и се грижи за другите.

Опитност

За пост на помощник-мениджър по програмата обикновено е необходима четиригодишна колеж. Въпреки това, работодателите често наемат кандидати с по-малко образование, но със значителен практически опит.

умения

Асистент-мениджър по програми трябва да има добри комуникационни умения. Да бъдеш ориентиран към услугите и да можеш да поръчваш информация също помага на помощник-мениджъра на програмата в неговата роля.

Заплата

Средната годишна заплата за асистентските ръководители на програми е била 49 000 щатски долара към 2010 г., според сайта за кариерни ресурси.