Описание на заданието за поддържащ сигнал

Поддържащите сигнали отговарят за тестване, поддръжка и инспектиране на железопътно оборудване, включително сигнали. Тези работници използват напреднали механични познания за отстраняване на проблеми и регулиране на железопътното оборудване като електронни кодови системи или машини за превключване. Влизането в тази област изисква от вас да имате образование или обучение по електроника.

Отговорности за работа в големи картини

В рамките на железопътния транспорт, транзитната власт или местната власт, поддръжниците на сигнали гарантират, че електрическата верига работи правилно, за да се предотврати сблъскване на влаковете или трафик от преминаване на железопътни линии пред предстоящ влак. Като поддръжник на сигнали, тествате вериги и електрически части на прелезите на врата или на железопътни системи, включително детектори за горещи кутии, автоматични спирания на влаковете и цветни светлинни сигнали. Инспектирате механизмите за управление на превключвателите на следите и инспектирате и сменяте батериите.

$config[code] not found

Дневни задачи

В тази позиция вие сте отговорни за водене на документация за оборудването, замяна на дефектни кабели и счупени лещи, ремонт и затягане на болтове и дефектни електрически връзки и смазване на движещите се части при пресичащи се врати. Тези работници записват и докладват информация за инспекциите и ремонта на релсите, включително подмененото оборудване, и управляват фирмените превозни средства на работните места. Те използват специфични железопътни електрически тестери и ръчни инструменти за извършване на ремонти.

Специалисти по поддръжка

Поддръжниците на сигнали трябва да имат задълбочени познания за платките, процесорите, електронното оборудване и машините и инструментите. Трябва да сте в състояние ефективно да отстранявате грешки при работа и да извършвате рутинна поддръжка, както и да определяте кога е необходима специфична поддръжка. Необходимо е използването на подходящи инструменти за провеждане на инспекции, ремонт на машини и инсталиране на оборудване. Необходими са също силни умения за критично мислене и разбиране на операционния мониторинг, за да се работи в тази позиция. Поддържащият сигнал трябва да може да работи в близост до оборудване за високо напрежение, да се качва на стълби и да работи на открито в лошо време, както и да носи тежки товари.

Образованието и обучението

Според O * Net Online 44% от работните места за поддръжка на сигнали изискват от хората да имат степен на асоцииране, докато 32% изискват по-малък сертификат след средното образование, а 13% изискват само диплома за средно образование. Работодателите могат да имат свои собствени изисквания. Например, органът за транзитно преминаване в Ню Йорк изисква от поддръжниците на сигнала да имат най-малко две години опит като електронен техник или две години като механик, работещ по железопътни сигнали.