Описание на работата на доброволец на църква

По дефиниция, доброволец е човек, който предоставя услуга или участва в транзакция, без да има никаква правна загриженост или интерес. Доброволчеството, което широката общественост знае, е благотворителната работа, извършвана от дадена организация или група от лице без парична заплата или компенсация. Често в рамките на една църква, доброволците са членове, които искат да използват своите таланти или техния произход, да помогнат на църквата и да изпълнят нуждите си с услуги и действия, а не с пари.

$config[code] not found

Задължения на доброволец

Източник на изображението / Цифрова визия / Getty Images

Доброволците действат като министерство, работещо заедно, за да получат услугите на онези, които искат да се отдадат чрез безкористни действия без възстановяване на разходите.

Общата концепция на доброволците в църквата е да служат доброволно в способностите, които църквата изисква, за да служи най-добре на конгрегацията, но по някаква причина не може да изпълни.

Отговорности на доброволеца

Наоми Басит / iStock / Getty Images

Църковните доброволци могат да бъдат отговорни за многобройни задължения. Обикновено доброволците са учителите от неделното училище, църковните детски работници, участниците в хор и църковните музиканти.

Лидерите в църквата, като тези, които ръководят богослужение, младежкото служение, тийнейджърските групи и детския хор, често са доброволци и понякога имат деца в тези групи. Други вътрешни лидери на доброволци могат да включват въвеждането, поздравяването на гости и членовете, организирането на часове за стипендии или обяд след тази услуга

Административните задължения могат да се поемат и от доброволци. Често уеб сайтовете, е-маркетингът и интернет се решават от доброволци, които са технически разбирани. Въвеждането на програмата и изработването на бюлетини или листовки може да се извършва от екип за доброволна административна поддръжка.

Общата поддръжка както на богослужебния център, така и на църковните основи може да бъде поета от доброволчески екип. Те могат да бъдат отговорни за ремонта на хоровата роба или възглавничките за пеене, полиране на дърво или метал в сградата, почистване на прозорците или поддържане на интериора, както и косене на тревните площи, подстригване на дървета и храсти, запазване на сезонен декор и външно осветление.

Ползи

Buccina Studios / Фотодиск / Getty Images

Доброволците се възползват от гъвкавите часове, тъй като неделята е основното времево ограничение, но имат лукса да могат да дават свободно своето време. Доброволците обикновено работят в поле, което им е приятно, и използват своя опит и опит, за да доразвият църквата. Например бивш учител по музика сега може да води детския хор или пенсионираният счетоводител може да помогне на църковния офис с финансовите си средства в данъчното време. Друго предимство е, че няма да бъдат уволнени или прекратени с доброволец. Църквите винаги приветстват както членовете, така и гостите, за да дарят своето време и служба.

Недостатъци

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Доброволците търсят малко или никакво обезщетение, освен вътрешното удовлетворение от изпълнението на дадена задача. Доброволчеството може да бъде второстепенна отговорност и може да бъде пренебрегнато, когато основната работа изисква извънреден труд или допълнителни часове за работа. Самата доброволческа сила може да се промени извънредно, тъй като членовете растат или се отдалечават. Лидерите на доброволците може да се окажат предизвикателни да планират доброволци в определен период от време, тъй като те доброволно се отказват от наличното си време, а други ситуации могат да изискват тяхното присъствие или внимание.

Тарифа за заплащане

Тъй като доброволците не се плащат парично, някои църкви записват доброволни часове за статистическа употреба. Ако тийнейджъри или млади възрастни са доброволци, много от тях могат да използват часовете си за училищни изисквания.

Някои лидери в доброволското министерство могат да получат заплата или почасова ставка, за да организират и делегират доброволческата сила. Тази позиция, наричана понякога Директор на доброволците, или координатор на доброволците, може да бъде компенсирана с допълнителни ползи като застраховка или продължаване на образованието по доброволчество.

Други възможности

Марка X Снимки / Stockbyte / Getty Images

Църквата винаги търси допълнителни доброволци. Други задължения, които се нуждаят от внимание, могат да включват събиране и освобождаване на възрастни членове или такива без автомобили, изпълняващи информационни мисии като доставка на хранителни продукти или молитвени групи.